Atak na Atomic Wallet. Wiemy ile ukradziono łącznie środków | Wiadomości | CrypS.

Atak na Atomic Wallet. Wiemy ile ukradziono łącznie środków

Atomic Wallet

Zespół stojący za Atomic Wallet prowadzi śledztwo w sprawie doniesień o masowych kradzieżach środków z portfeli użytkowników. Według doniesień straty mogą wynieść ponad 35 milionów dolarów. 


W dniu 3 czerwca Atomic Wallet poinformował na Twitterze, że otrzymał zgłoszenia o kradzieży portfeli i rozpoczął dochodzenie w tej sprawie.

https://twitter.com/AtomicWallet/status/1664946301815910400?s=20

Otrzymaliśmy zgłoszenia o skradzionych portfelach. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zbadać i przeanalizować sytuację. Gdy tylko będziemy mieć więcej informacji, podzielimy się nimi odpowiednio – przekazało Atomic Wallet.

W kolejnym tweecie twórcy poinformowali, że współpracują z zewnętrznymi firmami zajmującymi się bezpieczeństwem, aby zidentyfikować źródło incydentu i zablokować możliwość sprzedaży skradzionych środków na giełdach. Z powodu obaw o naruszenie zabezpieczeń ich oprogramowania, twórcy Atomic Wallet zdecydowali się zamknąć serwer do pobierania ‘get.atomicwallet.io’, aby zapobiec dalszym atakom.

ZachXBT zabiera głos

Popularny blockchainowy detektyw – ZachXBT – przeanalizował transakcje dotyczące skradzionych środków od ofiar Atomic Wallet i przekazał, że z powodu tego naruszenia skradziono ponad 35 milionów dolarów w kryptowalutach. Prawdopodobnie najwcześniejsza transakcja dotycząca skradzionych aktywów Atomic Wallet miała miejsce w piątek, 2 czerwca, o 21:45 UTC.

Detektyw przekazał, że najbardziej dotkliwa strata, jaką poniesiono na pojedynczym adresie, wynosi 7,95 mln USD w tetherach. Jak przekazał za pośrednictwem Twittera, pięć największych kradzieży wynosi łącznie 17 milionów dolarów.

Studium przypadku

Atomic Wallet zbiera teraz informacje od ofiar, pytając m.in. o to, jaki system operacyjny jest przez nich używany, skąd pobrali oprogramowanie, co robili przed kradzieżą ich środków i gdzie przechowywali frazę do odzyskiwania konta. Ponadto, ofiary są również proszone o przekazanie tych informacji, a także dodatkowych danych, poprzez formularz Google Docs, który został utworzony w celu zbadania sprawy.

Co ciekawe , niektórzy użytkownicy zgłaszają, że ich kryptowaluty zostały skradzione po niedawnej aktualizacji oprogramowania, inni donoszą, że nigdy nie dokonali aktualizacji, a mimo to ich środki i tak zostały skradzione. W tym momencie nie jest jeszcze jasne, jak doszło do ataku hakerskiego, ale zaleca się klientom, aby przenieśli swoje aktywa kryptowalutowe do innych portfeli na czas wyjaśnienia sprawy. 

Atomic Wallet

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.