Hossa na bitcoina nie skończy się w tym roku. Raoul Pal wskazuje powód
Znany analityk makroekonomiczny i założyciel Real Vision Raoul Pal uważa, że hossa na bitcoinie nie skończy się w tym roku. Dlaczego?
- Raoul Pal twierdzi, że hossa na kryptowalutach nie skończy się w tym roku. Powodem ma być płynność.
- Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana.
Raoul Pal: wszystko zależy od płynności!
Pal uważa, że hossę na BTC i altach napędzi globalna podaż pieniądza M2, wskaźnik śledzący całkowitą płynność w obiegu na całym świecie. Zwiększona płynność teoretycznie powinna wzmocnić kryptowaluty. Czy jednak tak będzie? O tym za chwilę.
Pal porównał obecne trendy płynności z tymi obserwowanymi w 2017 r., kiedy dolar znacznie osłabł, a rynki akcji gwałtownie rosły. Teraz – jego zdaniem – może być podobnie. I faktycznie, rząd Donalda Trumpa chce zmniejszać podatki i sprawić, że Fed będzie miał przestrzeń do cięć stóp proc. – wtedy otrzymamy środowisko do wzrostów ryzykownych aktywów.
📌 In case you missed it:
Zoom out, go touch some grass/sand, and most importantly, learn to be fcking PATIENT!!
Enjoy…
00:00 Intro
00:30 Market Chaos
01:42 Don’t F*ck This Up!
02:52 2030 Economic Singularity
03:27 Global M2 & Bitcoin
05:12 Solana’s Dip
06:17 Financial… pic.twitter.com/fTjffKXi8H— Raoul Pal (@RaoulGMI) March 4, 2025
Jest jednak pewna różnica pomiędzy tym, co miało miejsce w 2017 r., a co widzimy teraz. Swoją polityką Biały Dom wprowadził na rynek sporą niepewność. M2 rośnie, ale kapitał wypływa też z konta rządowego z Fedu. A jednak kryptowaluty nie drożeją!
Dlaczego? Właśnie przez obawy inwestorów dot. tego, co planuje jeszcze Trump. Mówiąc prościej: kapitał do inwestycji w BTC i altcoiny jest dostępny, ale nie trafia na kryptowalutowe poletko. Możliwe, że piątkowy szczyt w Białym Domu to zmieni, szczególnie, gdy dowiemy się, że powstanie kryptowalutowa rezerwa USA.
Po tej dygresji wróćmy jeszcze do analizy Pala. Analizuje on też Institute for Supply Management (ISM). Jego zdaniem odczyt ISM powyżej 50 sygnalizuje ekspansję gospodarczą, która koreluje ze skokami ceny bitcoina:
Bitcoin rośnie, gdy ISM rośnie […] Jeśli ISM osiągnie swój normalny szczyt cyklu gdzieś pomiędzy 56 a 65, da nam to skalę wzrostu bitcoina.
Pal zasugerował, że jeśli ISM będzie kontynuował swoją trajektorię wzrostową, cena bitcoina może przekroczyć 300 000 USD.
Odnosząc się do rynku altcoinów, przyznał, że nadal hodluje solanę (SOL) i ether (ETH). Szczególny potencjał widzi w tej pierwszej krytowalucie, która jego zdaniem będzie drożała mocniej niż BTC i ETH.
Hossa potrwa ponad rok!
Jednym z najbardziej szokujących twierdzeń Pala jest to, że obecny cykl może przedłużyć się do 2026 r., a BTC nie zaliczyć ostatecznego ATH w 2025 r. Jego rozumowanie opiera się na przedłużonym okresie stagnacji gospodarczej przed wzrostami.
Cykl koniunkturalny trwa dłużej. (…) To prawdopodobnie przedłuży cykl do 2026 r.
– dodał.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->