Hossa na bitcoina jeszcze potrwa. Analityk Fidelity wyjaśnia jak długo | Wiadomości | CrypS.

Hossa na bitcoina jeszcze potrwa. Analityk Fidelity wyjaśnia jak długo

bitcoin
W tym artykule:

Choć wielu inwestorów z rynku kryptowalut spisało już bitcoina w tym cyklu na straty, to wciąż spore grono ekspertów jest przekonane, że hossa wcale nie dobiegła końca. Co więcej, jej szczyt ma być dopiero przed nami. 


  • Analityk Fidelity wskazuje na kwestię faz przyspieszenia bitcoina, powołując się na tego typu sytuacje z poprzednich cykli.
  • Bazujących na tych danych stwierdził, że przed nami przynajmniej jeszcze jedno mocne wybicie ceny BTC, nim nadejdzie odwrót.

Kiedy warto sprzedać bitcoina?

Mimo ostatniej poprawy nastrojów na rynku bitcoina, inwestorzy pozostają dość mocno zdystansowani wobec byczej akumulacji największej z kryptowalut.

Można powiedzieć, że rynek stoi w przejściu, czekając na kilka ważnych wydarzeń, które, miejmy nadzieję, nadadzą bardziej wyraźny kierunek drogi BTC na swoim wykresie cenowym.

Chodzi między innymi o politykę monetarną amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed), czyli kwestię luzowania ilościowego.

Również z zapartym tchem wszyscy zastanawiają się, co Donald Trump powie jutro, 2 kwietnia, w sprawie taryf celnych, jakie zamierza nałożyć na inne państwa.

Oba te czynniki mogą doprowadzić zarówno do wzrostu, jak i kolejnych korekt na rynkach.

Skupiając się jednak na kwestii cykliczności cykli bitcoina, to analityk z Fidelity Digital AssetsZack Wainwright – w ostatnio udostępnionym przez tę firmę raporcie odpowiedział na pytanie, ile jeszcze może potrwać hossa na BTC.

Czy największe wzrosty mamy już za sobą i na kolejny bull run musimy poczekać kilka lat? Wainwright uważa, że większość drogi w tym rynku byka jest już przebyta, jednak został jeszcze pewien etap wzrostowy, zanim inwestorzy zaczną masowo wyprzedawać swoje aktywa.

We wspomnianym raporcie wskazał na zależność od „faz przyspieszenia”. Jak tłumaczył, ostatnie wyniki dynamicznych wzrostów są zgodne ze średnimi spadkami ceny bitcoina w porównaniu z poprzednimi cyklami rynkowymi.

Cykl wzrostowy jest już jednak na skraju. Wskazano na datę 3 marca, która stanowiła 232. dzień okresu wzrostów, więc do końca bliżej niż dalej, ale najlepsze dopiero przed nami.

Faza przyspieszenia w latach 2010–2011, 2015 i 2017 osiągnęła swój szczyt odpowiednio w 244., 261., 280. dniu, co sugeruje nieco bardziej wydłużoną fazę każdego cyklu

– pisze analityk.

Wainwright sugeruje wszystkim śledzenie ruchów cenowych największej z kryptowalut, bazując na metryce, jaką jest liczba dni w okresie 60 dni, w których BTC osiąga nowe ATH.

Bitcoin zwykle doświadczał dwóch dużych wzrostów w poprzednich fazach akceleracji, przy czym pierwszy przypadek tego cyklu nastąpił po wyborach. Jeśli na horyzoncie pojawi się nowy rekord wszech czasów, będzie miał bazę początkową w pobliżu 110 000 USD

Ostatni rekord wszech czasów bitcoina przypada na 20 stycznia br., gdy Donald Trump oficjalnie powrócił do Białego Domu USA jako prezydent.

Od tamtego momentu, gdy jego cena wzrosła do 109 tys. dolarów, nastąpił spadek do nawet 30%, spowodowany zatrzęsieniami na tle makroekonomicznym.

Wspomniane taryfy celne, to coś, czym Republikanin wywołał niemałe trzęsienia na różnych rynkach. Stąd jutrzejsza deklaracja budzi tak wiele znaków zapytania.

Wykres cenowy bitcoina na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Wielkie firmy wciąż kupują bitcoina

Mimo różnych niedźwiedzich narracji bitcoin wciąż jest kupowany przez gigantów z Wall Street, którzy pompują kapitał w ETF-y spot.

Regularnie także kolejne partie dokupuje firma Strategy, która kontroluje już 528 185  bitcoinów, co przekłada się na ponad 2% całkowitej podaży tej kryptowaluty.

Tak samo dołączenie do tego rynku w zeszłym tygodniu zapowiedziała firma GameStop. Natomiast japońska spółka Metaplanet wyemitowała kolejny pakiet obligacji o wartości 13,3 miliona dolarów, aby kapitał z ich sprzedaży przeznaczyć na zakup kolejnych bitcoinów.

bitcoin

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama
Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.