Huobi wchodzi na rynek Hongkongu | Wiadomości | CrypS.

Huobi wchodzi na rynek Hongkongu

huobi wycofuje 7 tokenów prywatności, w tym Monero i Dash Huobi

Od paru miesięcy widzimy zmianę polityki Hongkongu względem kryptowalut. Obecnie można dostrzec pierwsze jej owoce. Na lokalny rynek miasta-państwa wchodzi jedna z największych giełd z branży – Huobi.


Huobi w Hongkongu

Od 2021 r. kryptowaluty są w Chinach zakazane. Pekin uderzył też w branże miningu, doprowadzając do exodusu chińskich górników do m.in. Kazachstanu. W tym roku Hongkong, który cieszy się mimo wszystko pewną polityczną niezależnością od “głównych” Chin, ogłosił, że zamierza zliberalizować swoją kryptowalutową politykę. W praktyce ma to oznaczać umożliwienie działania w regionie giełd, które oferują handel cyfrowymi aktywami. Eksperci sugerują, że miasto stanie się kryptowalutowym hubem dla obywateli Państwa Środka i umożliwi im powrót na rynek blockchaina.

Nie dziwi to, że powyższą woltę chcą wykorzystać najwięksi gracze na rynku. Huobi Global ogłosiło właśnie, że przygotowuje się do otwarcia swojego oddziału w Hongkongu. Stanie się to już 1 czerwca. Huobi Hong Kong, bo tak będzie nazywać się nowa odnoga firmy, ma działać zgodnie z lokalnymi przepisami. Użytkownicy będą mogli początkowo handlować jedynie bitcoinami (BTC), etherem (ETH), tronem (TRX) i tokenem Huobi.

Warto dodać, że ten krok giełdy wpisuje się w szerszy kontekst. Marka stara się wejść też na rynek karaibski i zwiększyć swoje inwestycje w Azji Południowo-Wschodniej i Europie.

Hongkong napędzi nową hossę na kryptowalutach?

Wróćmy jednak do Hongkongu. Lokalne władze opublikowały niedawno raport, który podsumował konsultacje w sprawie zaleceń dotyczących polityki dot. kryptowalut. Wynika z niego, że chcą umożliwić na swoim terytorium giełdom cyfrowych aktywów. Te ostatnie będą jednak musiały uzyskać licencję dostawców aktywów wirtualnych. W ramach tejże będą musiały spełnić wymagania w zakresie bezpieczeństwa przechowywania aktywów i standardów cyberbezpieczeństwa.

Wszystko powyższe to wielka zmiana w porównaniu do sytuacji z 2021 r. Wtedy Pekin niejako odciął swoich obywateli od rynku kryptowalut. Potencjalny, przyszły napływ chińskich inwestorów może napędzić nową falę wzrostów na rynku.

Obecnie kurs bitcoina przebił poziom 27 000 USD. Dziś 1 BTC kosztuje 27 200 USD.

huobi wycofuje 7 tokenów prywatności, w tym Monero i Dashreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.