Hongkong chce by banki otwierały konta kryptowalutowym giełdom | Wiadomości | CrypS.

Hongkong chce by banki otwierały konta kryptowalutowym giełdom

Redaktor: Michał Misiura
hongkong giełdy kryptowalut banki Hong Kong

Urząd Monetarny Hongkongu przekazał, że oczekuje od banków zgodnej współpracy z licencjonowanymi firmami z rynku kryptowalut. Chodzi głównie o kwestię otwierania rachunków bankowych.


Hongkong chce pomóc kryptowalutowym firmom

Wiadomość pojawia się po tym, jak władze regionu obiecały stworzyć regulacje dot. cyfrowych aktywów i pomóc wrócić blockchainowym giełdom na ich rynek. Teraz zaś, jak wspomnieliśmy, organy regulacyjne w Hongkongu proszą banki o to, by te świadczyły usługi firmom z rynku kryptowalut.

Władze monetarne Hongkongu stwierdziły, że spodziewają się, że „licencjonowani dostawcy usług wirtualnych aktywów (VASP) będą mogli z powodzeniem otwierać konta bankowe”. W okólniku, jaki został przesłany do banków, dodano, że instytucje finansowe powinny wspierać licencjonowane firmy z rynku kryptowalut w „ich uzasadnionej potrzebie posiadania kont bankowych”.

Wszystko to – obecne działania i wcześniejsze doniesienia o potrzebie regulacji rynku – jest częścią szerszej polityki. Władze Hongkongu chcą sprawić, by ten stał się jurysdykcją przyjazną blockchainowym startupom i kryptowalutowym giełdom..

Wykorzystywanie błędów USA

Powyższe kontrastuje z polityką USA. Władze Stanów Zjednoczonych wywierają bowiem mocną presję na branżę blockchain. Duże szkody dla firm z sektora wyrządziło też zamknięcie banków, które obsługiwały podmioty z tego rynku. Działalność zakończyły już Signature Bank i Silvergate Bank, które ściśle współpracowały ze start-upami specjalizującymi się w blockchainie. Sytuacji nie poprawia odpowiednik polskiej KNF – SEC. Przewodniczący Komisji – Gary Gensler – powiedział publicznie, że jego zdaniem wszystkie kryptowaluty – poza bitcoinem – to papiery wartościowe. Potem, co prawda, nie powtórzył tego w czasie przesłuchania w Kongresie, ale i tak jego wypowiedzi wzbudzają coraz większy niepokój inwestorów.

Wszystko powyższe z zainteresowaniem śledzą władze Hongkongu, które początkiem br. ogłosiły, że planują zniesienie zakazu handlu detalicznego kryptowalutami. Chcą „znaleźć lepszą równowagę między ochroną inwestorów a rozwojem rynku”. Jeżeli ich plan się powiedzie, miasto może stać się hubem dla kryptowalutowych inwestorów w Chinach, gdzie handel bitcoinami jest formalnie nadal zakazany. Może mieć to ogromny wpływ na kurs bitcoina. Powrót na rynek chińskich traderów mógłby okazać się dla niego korzystny.

hongkong giełdy kryptowalut bankireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.