Historia oszustwa i napaści w Singapurze | Wiadomości | CrypS.

Historia oszustwa i napaści w Singapurze

Zerelik Maciej
singapur bitcoin

Główny podejrzany w głośnej sprawie kradzieży związanej z handlem BTC, przyznał się do kradzieży 360 tys. dolarów. Mężczyzna wyszedł za kaucją 30 tys. dolarów, a za kratki trafi już w piątek.

Jak doszło do kradzieży?

Jak donosi Singapurska agencja informacyjna The Straits Times, Syed Mokhtar Syed Yusope, współwinny kradzieży o wartości 360 000 dolarów, przyznał się do winy w sądzie rejonowym w dniu 9 września.

Mokhtar wraz ze swoimi dwoma wspólnikami, Jaromelem Gee Mingiem Li i Mohdem Abdulem Rahmanem Mohamadem, ukradł setki tysięcy dolarów w gotówce od Malezyjczyka, na terytorium Singapuru.

Udając brokera, przestępca oszukał ofiarę, twierdząc, że chce mu sprzedać BTC za gotówkę. Ostatecznie, przestępcy napadli na Malezyjczyka, uciekając z plecakiem, w którym znajdowało się 365 000 dolarów.

Mokhtar i Abdul zostali aresztowani przez singapurską policję na początku kwietnia 2018 roku. Mężczyzna wydał podobno około 80 000 dolarów na towary luksusowe, w tym zegarek Rolex o wartości 45 800 dolarów.

Jak donosi The Straits Times, sprawy dotyczące wspólników Mokhtara są nadal w toku. Mężczyzna wyszedł za kaucją 30 000 dolarów i zostanie skazany w piątek. Dokumenty sądowe nie wspominały o tym, czy władzom udało się odzyskać pozostałą część skradzionych pieniędzy.

Wzrost popularności oszustw związanych z kryptowalutami

Kradzieże i oszustwa związane z kryptowalutami w ostatnich latach stały się znacznie bardziej popularne. W 2018 roku skradziono 1,7 mld dolarów w kryptowalutach, a w 2019 było to już 4,4 mld dolarów. Według danych z platformy śledzącej i analizującej blockchainWhale Alert, w ciągu czterech ostatnich lat, oszustom udało się ukraść ponad 38 milionów dolarów w BTC.

Podczas gdy światowe władze próbują zwalczać przestępstwa związane z kryptowalutami, wciąż pojawiają się nowe metody. Na początku września rząd Stanów Zjednoczonych wydał nakaz zaprzestania działalności operatorowi dwóch domniemanych krypto scamów. W sierpniu 2020 roku, władze w Hongkongu aresztowały trzech mężczyzn oskarżonych o kradzież 226 000 dolarów hongkońskich z bitomatów.

singapur bitcoin
reklama
reklama