Historia oszustwa i napaści w Singapurze | Wiadomości | CrypS.

Historia oszustwa i napaści w Singapurze

Maciej Zerelik
singapur bitcoin

Główny podejrzany w głośnej sprawie kradzieży związanej z handlem BTC, przyznał się do kradzieży 360 tys. dolarów. Mężczyzna wyszedł za kaucją 30 tys. dolarów, a za kratki trafi już w piątek.

Jak doszło do kradzieży?

Jak donosi Singapurska agencja informacyjna The Straits Times, Syed Mokhtar Syed Yusope, współwinny kradzieży o wartości 360 000 dolarów, przyznał się do winy w sądzie rejonowym w dniu 9 września.

Mokhtar wraz ze swoimi dwoma wspólnikami, Jaromelem Gee Mingiem Li i Mohdem Abdulem Rahmanem Mohamadem, ukradł setki tysięcy dolarów w gotówce od Malezyjczyka, na terytorium Singapuru.

Udając brokera, przestępca oszukał ofiarę, twierdząc, że chce mu sprzedać BTC za gotówkę. Ostatecznie, przestępcy napadli na Malezyjczyka, uciekając z plecakiem, w którym znajdowało się 365 000 dolarów.

Mokhtar i Abdul zostali aresztowani przez singapurską policję na początku kwietnia 2018 roku. Mężczyzna wydał podobno około 80 000 dolarów na towary luksusowe, w tym zegarek Rolex o wartości 45 800 dolarów.

Jak donosi The Straits Times, sprawy dotyczące wspólników Mokhtara są nadal w toku. Mężczyzna wyszedł za kaucją 30 000 dolarów i zostanie skazany w piątek. Dokumenty sądowe nie wspominały o tym, czy władzom udało się odzyskać pozostałą część skradzionych pieniędzy.

Wzrost popularności oszustw związanych z kryptowalutami

Kradzieże i oszustwa związane z kryptowalutami w ostatnich latach stały się znacznie bardziej popularne. W 2018 roku skradziono 1,7 mld dolarów w kryptowalutach, a w 2019 było to już 4,4 mld dolarów. Według danych z platformy śledzącej i analizującej blockchainWhale Alert, w ciągu czterech ostatnich lat, oszustom udało się ukraść ponad 38 milionów dolarów w BTC.

Podczas gdy światowe władze próbują zwalczać przestępstwa związane z kryptowalutami, wciąż pojawiają się nowe metody. Na początku września rząd Stanów Zjednoczonych wydał nakaz zaprzestania działalności operatorowi dwóch domniemanych krypto scamów. W sierpniu 2020 roku, władze w Hongkongu aresztowały trzech mężczyzn oskarżonych o kradzież 226 000 dolarów hongkońskich z bitomatów.

singapur bitcoin
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.