Hillary Clinton: kryptowaluty mogą osłabić dolara i zdestabilizować narody | Wiadomości | CrypS.

Hillary Clinton: kryptowaluty mogą osłabić dolara i zdestabilizować narody

Redakcja
hillary clinton

Była kandydatka na prezydenta, Hillary Clinton, powiedziała, że kryptowaluty są “bardzo interesujące i egzotyczne”, ale mają potencjał, aby osłabić dolara amerykańskiego.

Clinton podczas New Economy Forum Bloomberga stwierdziła:

To, co wygląda na bardzo interesujący i egzotyczny wynalazek … ma potencjał do podważania walut, podważania roli dolara jako waluty rezerwowej, do destabilizacji narodów.

Dodała, że jeśli kryptowaluty znajdą się w rękach niewłaściwych ludzi mogą być bezpośrednim zagrożeniem dla państw.

Jest to zupełnie nowa warstwa działalności, która może być niezwykle destabilizująca. W niewłaściwych rękach lub w sojuszach z niewłaściwymi ludźmi, może być bezpośrednim zagrożeniem dla wielu naszych państw, a na pewno dla globalnych rynków walutowych.

Wygląda więc na to, że Clinton stanęła po tej samej stronie barykady co prezydent Biden. Jego działania pokazały bowiem, że poważnie podchodzi on do bezpieczeństwa narodowego i zagrożeń związanych z kryptowalutami.

Była kandydatka na prezydenta wydaje się również dzielić pewne wspólne stanowisko w tej kwestii z byłym prezydentem Donaldem Trumpem. Wcześniej powiedział on, że Bitcoin “wydaje się być oszustwem” i że “jest to kolejna waluta konkurująca z dolarem”.

Kryptowaluty, dolar i bezpieczeństwo narodowe

Przez cały rok 2021 Biden miał podobne stanowisko do Hillary Clinton. Nieustannie podkreślał on zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego związane z kryptowalutami.

Na początku tego roku Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych ogłosił, że podwyższy priorytet ransomware do poziomu podobnego do terroryzmu. Wszystko za sprawą ostatnich głośnych ataków ransomware, w tym tych na Colonial Pipeline i JBS.

Latem prezydent Biden powołał również grupę zadaniową ds. ransomware, której celem jest zwalczanie ataków cybernetycznych i śledzenie płatności w kryptowalutach.

hillary clintonreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.