Hillary Clinton: kryptowaluty mogą osłabić dolara i zdestabilizować narody | Wiadomości | CrypS.

Hillary Clinton: kryptowaluty mogą osłabić dolara i zdestabilizować narody

Zerelik Maciej
hillary clinton

Była kandydatka na prezydenta, Hillary Clinton, powiedziała, że kryptowaluty są „bardzo interesujące i egzotyczne”, ale mają potencjał, aby osłabić dolara amerykańskiego.

Clinton podczas New Economy Forum Bloomberga stwierdziła:

To, co wygląda na bardzo interesujący i egzotyczny wynalazek … ma potencjał do podważania walut, podważania roli dolara jako waluty rezerwowej, do destabilizacji narodów.

Dodała, że jeśli kryptowaluty znajdą się w rękach niewłaściwych ludzi mogą być bezpośrednim zagrożeniem dla państw.

Jest to zupełnie nowa warstwa działalności, która może być niezwykle destabilizująca. W niewłaściwych rękach lub w sojuszach z niewłaściwymi ludźmi, może być bezpośrednim zagrożeniem dla wielu naszych państw, a na pewno dla globalnych rynków walutowych.

Wygląda więc na to, że Clinton stanęła po tej samej stronie barykady co prezydent Biden. Jego działania pokazały bowiem, że poważnie podchodzi on do bezpieczeństwa narodowego i zagrożeń związanych z kryptowalutami.

Była kandydatka na prezydenta wydaje się również dzielić pewne wspólne stanowisko w tej kwestii z byłym prezydentem Donaldem Trumpem. Wcześniej powiedział on, że Bitcoin „wydaje się być oszustwem” i że „jest to kolejna waluta konkurująca z dolarem”.

Kryptowaluty, dolar i bezpieczeństwo narodowe

Przez cały rok 2021 Biden miał podobne stanowisko do Hillary Clinton. Nieustannie podkreślał on zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego związane z kryptowalutami.

Na początku tego roku Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych ogłosił, że podwyższy priorytet ransomware do poziomu podobnego do terroryzmu. Wszystko za sprawą ostatnich głośnych ataków ransomware, w tym tych na Colonial Pipeline i JBS.

Latem prezydent Biden powołał również grupę zadaniową ds. ransomware, której celem jest zwalczanie ataków cybernetycznych i śledzenie płatności w kryptowalutach.

hillary clinton
reklama
reklama