Hakerzy z Korei Płn. uderzają w ETF-y kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy z Korei Płn. uderzają w ETF-y kryptowalut

Federalne Biuro Śledcze Stanów Zjednoczonych (FBI) zauważyło, że północnokoreańscy hakerzy „agresywnie atakują” pracowników branży web3. Cel? Ukraść ich kryptowaluty!


  • FBI ostrzega przed działaniami hakerów z Korei Płn.
  • Ci ostatni w coraz bardziej bezczelny sposób okradają kryptowalutowych inwestorów i firmy z tej branży.

FBI ostrzega

FBI ostrzega w swoim nowym komunikacie, że północnokoreańscy hakerzy stosują coraz to bardziej wyrafinowane strategie inżynierii społecznej. Chcą w ten sposób oszukiwać osoby pracujące w firmach kryptowalutowych i szerzej: z branży web3.

Północnokoreańscy cyberprzestępcy przeprowadzili badania nad różnymi celami powiązanymi z kryptowalutowymi funduszami giełdowymi (ETF) w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Badania te obejmowały przygotowania przedoperacyjne sugerujące, że północnokoreańscy hakerzy mogą podejmować złośliwe działania cybernetyczne przeciwko firmom związanym z funduszami ETF kryptowalut lub innymi produktami finansowymi związanymi z kryptowalutami

– czytamy w komunikacie FBI.

Oczywiście, na analizie celów się nie skończyło. Północnokoreańscy cyberprzestępcy robią wiele, by oszukać swoje ofiary. Np. podszywają się pod innych pracowników danej firmy i tak starają zdobyć zaufanie ofiar.

Gdy to się udaje, nakłaniają je do pobrania “specjalnej” aplikacji na urządzenie podłączone do sieci firmy. Oczywiście w praktyce chodzi o instalację wirusa.

Jak nie dać się oszustom?

Jak nie dać się przestępcom? FBI zaleca, by firmy po prostu unikały przechowywania kryptowalut na urządzeniach podłączonych do Internetu. To wie zresztą każdy inwestor – bezpieczniejszym rozwiązaniem jest paper wallet.

Pomóc mogą też systemy weryfikujące osoby (np. pracowników) za pośrednictwem oddzielnej platformy komunikacyjnej.

Przede wszystkim jednak – tu rada z naszej strony – każda prośba online dot. instalacji podejrzanego oprogramowania powinna zostać zweryfikowana rozmową telefoniczną bez rozmową face2face. Nie należy w 100% polegać na kontakcie przez sieć!

Metody kradzieży północnokoreańskich hakerów są co jakiś czas modyfikowane. Wcześniej wykorzystywali oni fałszywe oferty pracy. Cel był jednak zawsze ten sam – uzyskać dostęp do poufnych informacji w firmach zajmujących się kryptowalutami.

Według danych z lipca 2024 r. północnokoreańscy cyberprzestępcy spowodowali już straty o łącznej wartości 3 miliardów USD.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.