Hakerzy z grupy Outlaw wracają groźniejsi | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy z grupy Outlaw wracają groźniejsi

Redaktor: Albert Czajkowski
haker i ataki na kryptowaluty

Ostatni raport firmy Trend Micro, donosi o powrocie znanej grupy hakerskiej. Outlaw pozostawało nieaktywne od miesięcy, ale teraz wróciło z nową cyberprzestępczą kampanią.

Grupa stworzyła botnet infekujący urządzenia oprogramowaniem do cryptojackingu. Tzw. cryptominery wydobywają monero korzystając z mocy obliczeniowej cudzego sprzętu. Maskują się przy tym w taki sposób aby właściciele zainfekowanych urządzeń nie wiedzieli, że są ofiarami procederu. Zazwyczaj jedynymi objawami są wolniejsza praca oraz szybsze zużywanie się sprzętu, a także większe zużycie prądu.

Botnet grupy Outlaw wyróżnia się na tle innych tym, że nie ogranicza się do komputerów. Atakuje także inteligentne telewizory z wbudowanym systemem android. Ponadto szkodliwe oprogramowanie przejmuje urządzenia, które zostały już zajęte przez inne grupy. Botnet Outlaw usuwa inne, eliminując konkurencję i maksymalizując zyski.

Cyberprzestępcy nie ograniczają się jednak tylko do potajemnego kopania kryptowalut. Zarabiają także dzięki tradycyjnym kradzieżom. Oprócz kryptowalut mają na celowniku także dane, m.in. należące do firm z sektora finansowego i motoryzacyjnego. Możliwe, że później zostaną one sprzedane dalej na czarnym rynku.

Badacze z Trend Micro od dłuższego czasu rozpracowują działanie grupy Outlaw. Do tej pory hakerzy z tej grupy, koncentrowali się na użytkownikach z Azji, a zwłaszcza z Chin. Po miesiącach bezczynności zmienili jednak obszar działania i na ich celowniku znalazły się Stany Zjednoczone oraz Europa.

haker i ataki na kryptowaluty

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.