Greenpeace kłamie odnośnie bitcoina! Ceniony naukowiec masakruje organizację | Wiadomości | CrypS.

Greenpeace kłamie odnośnie bitcoina! Ceniony naukowiec masakruje organizację

Greenpeace Bitcoin

Znana międzynarodowa organizacja pozarządowa zajmująca się ochroną środowiska co jakiś czas atakuje czołową z kryptowalut ze względu na emitowany przez nią dwutlenek węgla (CO2). Przedstawiane przez nią informacje na temat wpływu BTC są jednak powierzchowne i stronnicze.


Kolejne “kłamstwa” lub niezrozumienie bądź niezagłębienie się w temat, skłoniły profesora filozofii i nauk humanistycznych w Reed College – Troy’a Crossa – do kontrofensywy. 

Bitcoin nie jest tak szkodliwy, jak podaje Greenpeace

Ciągła krytyka czołowej z kryptowalut przez popularną organizację zajmującą się ochroną środowiska doprowadziła do tego, że wpływowe osoby z branży oraz obserwatorzy rynku postanowili wytknąć jej błędy. Głos w sprawie zabrał, chociażby Troy Cross będący doradcą kilku przedsiębiorstw zajmujących się energią i bitcoinem.

Wspomniany ekspert ujawnił luki w stanowisku przyjętym przez Greenpeace na temat szkodliwości BTC dla środowiska. Jego uwagi zyskały aprobatę wśród znanych osobowości z branży Web3 – w tym Lyn Alden z Alden Investment, czy Jamie’ego Couttsa z Bloomberg Intelligence (BI).

W swojej obszernej analizie Troy Cross odniósł się do wielu uwag wysnutych przez Greenpeace. Zakwestionował on m.in. rzekomą intencję tej organizacji polegającą na zrozumieniu bitcoina, ponieważ nie poczyniła ona żadnych kroków w tym kierunku. Nie podjęła żadnej inicjatywy związanej z zatrudnieniem ekspertów lub nawiązaniem współpracy ze świadomymi ekologicznie osobowościami z branży BTC.

Zgodnie z obserwacją poczynań Greenpeace podmiot ten nie wykazał również najmniejszego zainteresowania zmianą kodu bitcoina. W odwrotnym przypadku zatrudniłby kogoś, kto zbadałby taką możliwość pod kątem technicznym. Obok odrzucił on treść raportu znanej firmy przeprowadzającej audyty KPMG na temat rzeczywistego wpływu czołowej kryptowaluty na środowisko.

BTC niezrozumiany, jak sektor energii jądrowej

Greenpeace wykazał się również brakiem zrozumienia kluczowej dynamiki energetycznej związanej z bitcoinem. Troy Cross powołał się na nieświadomość tej organizacji dot. potencjału redukcji emisji metanu zarówno na polach naftowych, jak i na składowiskach odpadów. Wskazał w szczególności na potencjalną pozytywną rolę czołowej kryptowaluty w szerszej transformacji energetycznej skupionej na poszukiwaniu najtańszej globalnej energii elektrycznej.

Wreszcie wspomniany ekspert zasugerował, że Greenpeace może forsować program służący interesom niektórych darczyńców, a nie ekologii. W jego opinii podstawowym motywem tej organizacji jest doprowadzenie do pogorszenia reputacji BTC oraz nacisk na ustawodawstwo anty-bitcoinowe.

Troy Cross porównał obecną sytuację z brakiem zrozumienia nowej technologii, jaką reprezentuje bitcoin z początkowym błędnym postrzeganiem energii jądrowej. Obok zaznaczył jednak, iż w branży tej istnieją dziesiątki tysięcy świadomych zwolenników BTC przedstawiających prawdziwe oblicze tej wirtualnej waluty.

Na koniec wspomniany profesor przypomniał o kontrowersyjnym nagłówku Newsweeka z 2017 r. który głosił wówczas, że bitcoin zużyje całą światową energię do 2020 r., kładąc nacisk na absurdalność takiego stwierdzenia.

Greenpeace Bitcoin

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.