Grayscale wprowadza fundusz oparty na Solanie (SOL) | Wiadomości | CrypS.

Grayscale wprowadza fundusz oparty na Solanie (SOL)

Redaktor: Albert Czajkowski
Grayscale Investments zarejestrowała fundusze powiernicze Aave (AAVE), Polkadot (DOT),Cosmos (ATOM), Cardano (ADA), oraz Monero (XMR)

Firma Grayscale Investments zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi ogłosiła uruchomienie funduszu powierniczego, aby zainwestować w natywny token sieci Solana.

Grayscale Solana Trust

Zarządzający aktywami cyfrowymi Grayscale Investments zaprezentował swój nowy fundusz, który skupi się na projekcie Solana (SOL). Grayscale Solana Trust jest już dostępny dla uprawnionych inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, ogłosiła we wtorek firma. Solana cieszyła się dobrymi wynikami w 2021 roku, odnotowując wzrost o 687%.

Warto dodać, że Solana jest preferowaną siecią 29-letniego miliardera Sama Bankmana-Frieda, założyciela giełdy kryptograficznej FTX i jedną z najbogatszych osób w branży. Według Austina Federy, szefa działu komunikacji w Solana Labs, pod koniec listopada Solana ma wartość 14,45 miliarda dolarów zamrożoną w aplikacjach w sieci i ponad 1750 programistów pracujących nad produktami. Szacuje się, że w ekosystem zainwestowano ponad 2 miliardy dolarów kapitału wysokiego ryzyka. Produkt inwestycyjny stanie się szesnastym w ofercie firmy. Według najnowszych doniesień w tej chwili pod jego zarządem znajdują się aktywa o wartości 52,7 miliarda dolarów.

Grayscale Investments zarejestrowała fundusze powiernicze Aave (AAVE), Polkadot (DOT),Cosmos (ATOM), Cardano (ADA), oraz Monero (XMR)

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.