Digital Large Cap Fund od Grayscale podlega teraz pod SEC | Wiadomości | CrypS.

Digital Large Cap Fund od Grayscale podlega teraz pod SEC

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
grayscale

Fundusz Digital Large Cap Fund od Grayscale złożył wniosek, aby stać się produktem podlegającym sprawozdawczości SEC. Ponadto, największy menedżer cyfrowych aktywów złożył w Komisji trzy kolejne oświadczenia rejestracyjne.

Grayscale Investments złożył oświadczenie rejestracyjne na formularzu 10 w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na początku tego roku. W dniu 12 lipca firma ogłosiła, że wniosek został zatwierdzony i jest już efektywny. Oznacza to, że “pierwszy zdywersyfikowany fundusz inwestycyjny waluty cyfrowej” ma swoje akcje zarejestrowane zgodnie z sekcją 12(g) ustawy Securities Exchange Act of 1934.

Celem Grayscale jest zapewnienie społeczności inwestycyjnej wyższego poziomu ujawniania informacji i raportowania, oprócz już rygorystycznych zobowiązań, do których stosują się nasze produkty. Trzymamy nasze produkty według wyższych standardów, ponieważ tego właśnie chcą inwestorzy i na co naszym zdaniem zasługują.

– powiedział wiceprezes spółki ds. prawnych – Craig Salm.

Firma złożyła też trzy kolejne rejestracje w imieniu Bitcoin Cash Trust, Ethereum Classic Trust i Litecoin Trust.

Na dzień dzisiejszy Grayscale posiada już trzy produkty raportujące do SEC. Oprócz wspomnianego Digital Large Cap Fund, pozostałe dwa śledzą wyniki największych kryptowalut – Bitcoin i Ethereum.

Warto zaznaczyć, że zgłoszenia Form 10 są dobrowolne i podlegają przeglądowi przez Komisję. Po imponującym 2020 roku i podobnie godnym uwagi początku 2021 roku, Grayscale odnotował spadek popytu na swoje produkty. W połączeniu z cofnięciem się rynku, całkowite aktywa spółki pod zarządzaniem zsunęły się poniżej 30 miliardów dolarów.

grayscalereklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.