Digital Large Cap Fund od Grayscale podlega teraz pod SEC | Wiadomości | CrypS.

Digital Large Cap Fund od Grayscale podlega teraz pod SEC

Zerelik Maciej
grayscale

Fundusz Digital Large Cap Fund od Grayscale złożył wniosek, aby stać się produktem podlegającym sprawozdawczości SEC. Ponadto, największy menedżer cyfrowych aktywów złożył w Komisji trzy kolejne oświadczenia rejestracyjne.

Grayscale Investments złożył oświadczenie rejestracyjne na formularzu 10 w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na początku tego roku. W dniu 12 lipca firma ogłosiła, że wniosek został zatwierdzony i jest już efektywny. Oznacza to, że „pierwszy zdywersyfikowany fundusz inwestycyjny waluty cyfrowej” ma swoje akcje zarejestrowane zgodnie z sekcją 12(g) ustawy Securities Exchange Act of 1934.

Celem Grayscale jest zapewnienie społeczności inwestycyjnej wyższego poziomu ujawniania informacji i raportowania, oprócz już rygorystycznych zobowiązań, do których stosują się nasze produkty. Trzymamy nasze produkty według wyższych standardów, ponieważ tego właśnie chcą inwestorzy i na co naszym zdaniem zasługują.

– powiedział wiceprezes spółki ds. prawnych – Craig Salm.

Firma złożyła też trzy kolejne rejestracje w imieniu Bitcoin Cash Trust, Ethereum Classic Trust i Litecoin Trust.

Na dzień dzisiejszy Grayscale posiada już trzy produkty raportujące do SEC. Oprócz wspomnianego Digital Large Cap Fund, pozostałe dwa śledzą wyniki największych kryptowalut – Bitcoin i Ethereum.

Warto zaznaczyć, że zgłoszenia Form 10 są dobrowolne i podlegają przeglądowi przez Komisję. Po imponującym 2020 roku i podobnie godnym uwagi początku 2021 roku, Grayscale odnotował spadek popytu na swoje produkty. W połączeniu z cofnięciem się rynku, całkowite aktywa spółki pod zarządzaniem zsunęły się poniżej 30 miliardów dolarów.

grayscale
reklama
reklama