Górnicy BTC zasilili 1,5 mln gospodarstw domowych podczas śnieżycy w Teksasie | Wiadomości | CrypS.

Górnicy BTC zasilili 1,5 mln gospodarstw domowych podczas śnieżycy w Teksasie

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalut
W tym artykule:

Podczas śnieżycy w Teksasie w grudniu 2022 roku, kopalnie BTC były głównym źródłem pomocy dla lokalnej sieci energetycznej. W sumie teksańscy górnicy dostarczyli z powrotem tyle energii, że wystarczyłoby jej na zasilenie 1,5 mln małych gospodarstw domowych lub wsparcie 300 dużych szpitali. Tym samym udowodnili, że mogą odegrać rolę w stabilizacji sieci energetycznych.


Wydobycie bitcoina jako bufor

Jeśli wierzyć Satoshi Action Fund, górnicy łącznie dostarczyli około 1500 megawatów mocy do teksańskiej sieci energetycznej. Pytaniem jest, jak i dlaczego to robią? Branża górników BTC jest niezwykle konkurencyjna, dlatego też muszą zawsze szukać najniższych cen energii, aby ich maszyny pracowały z zyskiem.

W Teksasie robią to głównie poprzez wykorzystanie mocy, na którą w danym momencie nie ma zapotrzebowania. Dzięki górnikom bitcoina, Teksas zarabia na tej nadprodukcji, co sprawia, że w ogóle możliwe jest funkcjonowanie z nadwyżkami. W normalnych warunkach pogodowych te nadwyżki nie są potrzebne i górnicy BTC mogą je wykorzystać.

Przykładowo, gdy tylko rozpęta się burza śnieżna, co widzieliśmy w ostatnich tygodniach w stanie USA, górnicy bitcoinów wyłączają swoje maszyny, a nadprodukcja prądu trafia do lokalnych mieszkańców. W ten sposób wydobycie bitcoina zapewnia stabilizację teksańskiej sieci energetycznej.

Poważna burza zimowa

Zimowa burza przechodząca przez USA w ostatnich tygodniach była tak silna, że Binance musiało nawet całkowicie wyłączyć swoje produkty związane z kopaniem w chmurze od 24 do 26 grudnia. W dniach poprzedzających Boże Narodzenie tzw. cyklon spowodował ekstremalne temperatury w całych Stanach Zjednoczonych. Miliony zostały bez prądu, w wyniku czego zmarło kilkadziesiąt osób.

Dzięki wydobyciu bitcoina można prowadzić nadprodukcję przez cały rok, nie tracąc przy tym wiele pieniędzy na rzecz władz czy firm energetycznych. W przeszłości trudno było znaleźć takie zastosowania. Oczywiście można było uruchomić nadprodukcję, ale bez wydobywania BTC było to po prostu zbyt kosztowne.

Teksas jest gigantycznym stanem USA pod względem wydobycia bitcoina. Przypada na niego 14 procent globalnej mocy obliczeniowej sieci BTC.

Teksas nie jest sam

Teksas nie jest osamotniony w odkrywaniu tego potężnego zastosowania górnictwa kryptowalut. W Tokio w Japonii rząd rozpoczął również pilotaż wydobywania BTC z nadwyżki produkcji energii. Firma, o której mowa, to Tokyo Electric Power Grid (TEPCO), największe japońskie przedsiębiorstwo energetyczne.

Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalut

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.