Górnicy BTC nie kapitulują. Sprzedaż bitcoina po halvingu zmalała o 85% | Wiadomości | CrypS.

Górnicy BTC nie kapitulują. Sprzedaż bitcoina po halvingu zmalała o 85%

Górnicy BTC

Po kwietniowym halvingu bitcoina górnicy stają przed nową rzeczywistością ekonomiczną, ze słabnącą presją sprzedaży na BTC, co może prowadzić do pozytywnych ruchów na rynku kryptowalut w nadchodzących miesiącach.


  • Wypłaty BTC z portfeli górników spadły o 85% od halvingu bitcoina,
  • Słabnąca presja sprzedaży może zapowiadać dalszy wzrost kuru największej z kryptowalut.

Wpływ halvingu na górników bitcoina

Kwietniowy halving bitcoina spowodował znaczące zmniejszenie nagrody blokowej BTC o 50%, co zmusiło górników do przystosowania się do nowej sytuacji.

Dane z CryptoQuant wskazują na drastyczny spadek wypłat BTC z portfeli górników, z poziomu ponad 50 000 dziennie do poniżej 10 000, wynoszący prawie 90%. Takie zmiany w aktywności górników wywołały zmniejszenie zarówno szybkości haszowania, jak i trudności kopania.

Po halvingu bitcoina nagrody za wydobycie spadły o połowę, więc starsze modele maszyn górniczych nie były już używane, ponieważ przestały już być  opłacalne

– wyjaśnia współpracownik CryptoQuant, Crypto Dan.

W rezultacie mniejsze i mniej wydajne kopalnie musiały zredukować swoje operacje, co spowodowało kapitulację wielu górników, odzwierciedloną w spadku wskaźnika Hash Ribbons.

Chociaż spadająca liczba wypłat BTC z portfeli górników wskazuje na osłabienie presji sprzedażowej, może to być korzystny sygnał dla rynku kryptowalut. Jak zauważa Crypto Dan:

Obecny rynek jest w trakcie przetwarzania tej wyprzedaży i na szczęście liczba i ilość bitcoinów wysyłanych przez górników ze swoich portfeli w ostatnim czasie gwałtownie spada.

Konsekwencje ekonomiczne i przyszłe prognozy

Spadek presji sprzedażowej może oznaczać, że rynek kryptowalut przygotowuje się do potencjalnego wzrostu.

CryptoQuant wskazuje, iż liczba wypłat ze znanych portfeli górników osiągnęła szczyt 10 kwietnia br., z ponad 53 000 BTC dziennie, by następnie spaść do około 8 000 BTC na dzień 27 czerwca, co oznacza spadek o 85%.

Oczekuje się, że pozytywne ruchy na rynku kryptowalut mogą się pojawić w trzecim kwartale 2024 roku, co sugeruje, iż zmniejszona presja sprzedażowa oraz stabilizacja w sektorze wydobywczym mogą stworzyć korzystne warunki dla dalszego wzrostu wartości bitcoina.

Ucieczka kapitału do alternatywnych inwestycji

Tymczasem niektórzy duzi górnicy BTC stawiają na dywersyfikację. Na przykład Marathon Digital ujawnił niedawno, że oprócz bitcoina wydobywa również kaspę (KAS).

Co więcej, niedawno zaobserwowano również odpływ kapitału z wirtualnych walut do sektora związanego ze sztuczną inteligencją (AI). Okazuje się, iż w przestrzeni tej panuje dużo większe FOMO niż na rynku kryptowalut.

Górnicy BTCreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.