Google Cloud stał się walidatorem sieci Tezos | Wiadomości | CrypS.

Google Cloud stał się walidatorem sieci Tezos

Redaktor: Michał Misiura
tezos xtz

Platforma Google Cloud dołączyła do ekosystemu platformy blockchain Tezos jako walidator (baker).


Umowa między stronami ma na celu przyspieszenie rozwoju aplikacji Web3 na blockchainie przy użyciu infrastruktury chmurowej giganta technologicznego. The Block przytoczył słowa Jamesa Tromansa, dyrektora technologicznego firmy:

W Google Cloud zapewniamy bezpieczną i niezawodną infrastrukturę dla założycieli i programistów do wprowadzania innowacji i skalowania swoich aplikacji. Z niecierpliwością czekamy na zapewnienie niezawodności i skalowalności Google Cloud, aby wspierać aplikacje Web3 na Tezos.

Wcześniej bakerem w sieci Tezos została jednostka francuskiej firmy energetycznej EDF Group. W kwietniu 2021 roku do ekosystemu dołączył francuski gigant gier komputerowych Ubisoft, znany z takich kultowych pozycji jak Assassin’s Creed i Far Cry.

W listopadzie 2022 roku Google Cloud ogłosił uruchomienie węzła Solana i dodanie obsługi blockchaina do swojej usługi Blockchain Node Engine dla programistów Web3. Kilka dni później podobne partnerstwo zostało zawarte z projektem Aptos,

tezos xtzreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.