Giełda Kuna.io odmawia przekazania informacji białoruskim władzom | Wiadomości | CrypS.

Giełda Kuna.io odmawia przekazania informacji białoruskim władzom

Redaktor: Albert Czajkowski
białoruś protesty i bitcoin

Ukraińska giełda kryptowalut Kuna.io odmówiła przekazania informacji osobowych o swych klientach, którzy przez rząd Białorusi mogą być uznani za dysydentów. Według informacji przekazanej przez założyciela Białoruskiego Funduszu Solidarności (BYSOL) Andreja Stryżaka, Kuna oświadczyła, że nie spełni oficjalnej prośby złożonej przez białoruskie władze.

Białoruski Departament Śledztw Finansowych domagał się informacji na temat obywateli Białorusi, którzy otrzymywali środki finansowe przez BYSOL. Organizacja pomagała w zbiórce pieniędzy, w tym kryptowalut, na potrzeby osób, które ucierpiały w wyniku protestów. Fundusz jest zarejestrowany poza Białorusią, dlatego może przesyłać kryptowaluty bezpośrednio do odbiorców, bez znaczących utrudnień ze strony rządu.

Założyciel giełdy Kuna, pochodzący z Ukrainy Michaił Chobanian, miał powiedzieć Stryżakowi, że nie spełni prośby DŚF, a także wyrazić poparcie dla bratniego narodu Białorusi. Chobanian zapewnił, że misją Kuny jest otwarty i zdecentralizowany system finansowy i właśnie dlatego wspiera wszystkich, którzy dążą do tego samego celu.

Pomoc dla protestujących na Białorusi

9 sierpnia Aleksandr Łukaszenka ogłosił swe zwycięstwo w wyborach prezydenckich nad Swiatłaną Cichanouską. Według danych instytucji rządowych, Łukaszenka otrzymał ponad 80% głosów. Duża część Białorusinów nie zgodziła się z tym wynikiem i uznała, że dotychczasowy prezydent sfałszował wybory. Od tego czasu w Mińsku i innych miastach Białorusi trwają protesty. Demonstranci domagają się powtórzenia wyborów i ustąpienia Łukaszenki.

Fundusz BYSOL powstał w sierpniu z inicjatywy aktywistów i przedsiębiorców. Celem organizacji jest pomoc Białorusinom, którzy utracili pracę w wyniku udziału w protestach lub doświadczyli innych represji ze strony władzy. Według informacji udostępnianych przez BYSOL, fundusz od początku swej działalności przekazał już 1,3 mln USD do 1579 osób. W sumie udało się zebrać już 2,1 mln USD.

białoruś protesty i bitcoin

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.