Giełda Gemini poszerza ofertę o DAI, LINK i OXT | Wiadomości | CrypS.

Giełda Gemini poszerza ofertę o DAI, LINK i OXT

Mariusz Przepiórka
Gemini logo big

Giełda Gemini poinformowała, że dodaje do swej oferty dwie nowe kryptowaluty: Chainlink, Orchid oraz stablecoina Dai. Dotychczas użytkownicy tej giełdy mogli obracać takimi aktywami jak bitcoin, ether, bitcoin cash, litecoin i Zcash. Dai jest pierwszym stablecoinem obsługiwanym przez Gemini.

Wcześniej giełda informowała o zamiarze wprowadzenia na platformę tradingową tokena BAT emitowanego przez przeglądarkę Brave. Wpłaty w tej kryptowalucie będą dostępne od 24 kwietnia. Ten sam termin dotyczy wpłat w trzech nowych aktywach. Zdaniem giełdy, nowe aktywa zapewnią klientom nowe możliwości wykorzystania kryptowalutowego ekosystemu.

Stablecoin Dai w pierwszym kwartale zanotował znaczący wzrost. Zgodnie z ostatnią analizą serwisu The Block, wolumen transakcji tą walutą zwiększył się o 8% w porównaniu z poprzednim kwartałem i po raz pierwszy przekroczył poziom 90 mld USD.

Gemini logo bigreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.