Giełda kryptowalut Bittrex zbankrutowała! | Wiadomości | CrypS.

Giełda kryptowalut Bittrex zbankrutowała!

Dawid Kucharczyk
bittrex ogłosił upadłość

Mamy kolejnego krypto bankruta! Giełda Bittrex złożyła wniosek o ochronę przed upadłością w ramach rozdziału 11 w Dystrykcie Delaware.


W złożonym 8 maja w Sądzie Upadłościowym Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Delaware wniosku, Bittrex oszacował, że w ramach postępowania upadłościowego ma ponad 100 000 wierzycieli, od 500 milionów do 1 miliarda dolarów w aktywach i od 500 milionów do 1 miliarda dolarów w zobowiązaniach.

Bankructwo obejmuje jego podmiot z siedzibą w Seattle, Bittrex, Inc, dwa podmioty Bittrex na Malcie i podmiot powiązany Desolation Holdings LLC. Bittrex Global GmbH – globalny podmiot giełdy z siedzibą w Liechtensteinie – nie został uwzględniony we wniosku. 

Sprawa SEC

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) postawiła w kwietniu zarzuty firmie i jej współzałożycielowi i byłemu dyrektorowi generalnemu Williamowi Shiharze za naruszenia prawa dot. papierów wartościowych.

Komisja twierdziła, że Bittrex, Inc i Bittrex Global prowadziły niezarejestrowaną giełdę papierów wartościowych. W październiku platforma została również oskarżona o naruszenie ustawy o tajemnicy bankowej przez Urząd Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC) i Sieć Egzekwowania Przestępstw Finansowych (FinCEN). Wówczas zgodziła się zapłacić około 29 milionów dolarów w ramach ugody.

OFAC jest największym wierzycielem wymienionym we wniosku o upadłość Bittrex. Giełda giełda zaksięgowała 24,2 mln USD roszczeń wobec tego podmiotu.

bittrex

Bittrex ogłosił w marcu, że zlikwiduje swoją działalność w USA do 30 kwietnia, powołując się na “ciągłą niepewność regulacyjną” w tym kraju. To był ogólnie ciężki rok dla firmy. Zmniejszyła także zatrudnienie o 83 osoby powołując się na przestój na rynku kryptowalut spowodowany upadkami i bankructwami innych firm kryptowalutowych.

Bittrex był jedną z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich giełd kryptowalut. Spółka została założona w 2014 roku w Seattle przez byłych pracowników Microsoftu, Amazona i BlackBerry, czyli Billa Shihara, Richiego Lai i Ramiego Kawacha.

bittrex ogłosił upadłośćreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.