Giełda Bitmart zhackowana na 200 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Giełda Bitmart zhackowana na 200 mln USD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bitmart hack

Giełda Bitmart potwierdziła, że padła ofiarą hacku. Wczesne szacunki wskazują, że łączna skradziona kwota to około 200 milionów dolarów w różnych kryptowalutach. Sheldon Xia, założyciel i dyrektor generalny giełdy ogłosił, że firma tymczasowo zawiesiła wypłaty.

W dniu 5 grudnia użytkownicy na Twitterze zaczęli skarżyć się na możliwe włamanie do systemu bezpieczeństwa giełdy Bitmart. Kilka godzin później firma przyznała się, że padła ofiarą hakerów.

W oświadczeniu opisano zdarzenie jako “naruszenie bezpieczeństwa na dużą skalę”. Przyznano też, że napastnicy uzyskali dostęp do gorących portfeli Ethereum i Binance Smart Chain.

Firma zapewniła, że fundusze zawarte w tych dwóch adresach stanowią “niewielki procent aktywów na Bitmart”, a wszystkie inne portfele są “bezpieczne i nietknięte”.

Początkowo Bitmart twierdził, że hakerzy zdołali przechwycić kryptowaluty warte około 150 milionów dolarów. Jednak wg. firmy zajmującej się bezpieczeństwem blockchaina PeckShield, kwota ta wynosi w rzeczywistości około 200 milionów dolarów – 100 milionów dolarów na Ethereum i 96 milionów dolarów na BSC. Spółka przedstawiła również długą listę dotkniętych aktywów.

Chociaż Bitmart ostatecznie potwierdził włamanie, a Sheldon Xia oświadczył, że platforma zawiesza wszystkie wypłaty, początkowo tak nie było. PeckShield przedstawił wiadomości z Telegrama, w których admin Bitmart odpierał zarzuty, jakoby doszło do włamania.

bitmart hack

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.