Gary Gensler: ETH może być traktowane jako papier wartościowy | Wiadomości | CrypS.

Gary Gensler: ETH może być traktowane jako papier wartościowy

Redaktor: Albert Czajkowski
szef sec garry gensler powiedział, że sec może potraktować ethereum jak papier wartościowy

Aktualizacja Ethereum do proof-of-stake (PoS) mogła sprawić, że kryptowalutą ponownie zainteresuje się amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).


Zwracając się do dziennikarzy po czwartkowym posiedzeniu senackiej Komisji ds. bankowości, przewodniczący SEC Gary Gensler miał powiedzieć, że kryptowaluty i pośrednicy, którzy pozwalają posiadaczom na „staking” swoich kryptowalut, mogą definiować ją jako papier wartościowy w ramach testu Howeya. Takie informacje podał Wall Street Journal.

– Z perspektywy tokena […] to kolejny wskaźnik, że zgodnie z testem Howeya, społeczność inwestorów przewiduje uzyskanie korzyści na podstawie działań innych osób – cytuje Genslera WSJ.

Wypowiedź pojawiła się w tym samym dniu, w którym Ethereum przeszło na PoS, co oznacza, że sieć nie będzie już polegać na energochłonnym wydobyciu proof-of-work (PoW). Zamiast tego pozwala walidatorom na weryfikację transakcji i tworzenie nowych bloków w procesie, który obejmuje staking.

Gensler powiedział, że umożliwienie posiadaczom tokenów stakingu powoduje, że „społeczność inwestorów oczekuje zysków na podstawie działań innych osób”. Gensler dodał, że pośrednicy oferujący usługi stakingu swoim klientom „wyglądają bardzo podobnie do podmiotów udzielających pożyczek”.

SEC uderza w branżę krypotwalutową

SEC wcześniej twierdziła, że nie uznaje ETH za papier wartościowy. Zarówno SEC, jak i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) zgadzają się, że ETH działa bardziej jak towar.

SEC bacznie obserwuje przestrzeń kryptowalutową, szczególnie w odniesieniu do podmiotów, którym zarzuca, że oferują papiery wartościowe. Regulator pewien czas temu uwikłał się w sprawę sądową przeciwko Ripple Labs dotyczącą wprowadzenia tokena XRP.

SEC naciskał również na firmy oferujące kryptowalutowe produkty pożyczkowe kryptowalut i wymagał rejestracji działalności. Brak rejestracji w przypadku firmy BlockFi, oferującej konta z wysokim oprocentowaniem, skutkował karą w wysokości 100 mln USD.

W zeszłym tygodniu przewodniczący SEC Garry Gensler powiedział, że zamierza kontynuować ostry kurs wobec branży kryptowalut. Komisja utworzyła także nowe biuro dedykowane sprawom związanym z cyfrowymi aktywami.

szef sec garry gensler powiedział, że sec może potraktować ethereum jak papier wartościowyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.