FIFA uruchamia platformę NFT na Algorand | Wiadomości | CrypS.

FIFA uruchamia platformę NFT na Algorand

Maciej Żerelik
fifa

W związku z tym, że Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2022 roku odbędą się już za kilka miesięcy, FIFA, światowy organ zarządzający piłką nożną, ogłosiła, że uruchomi platformę NFT dla cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich o tematyce piłkarskiej.


Platforma FIFA+ Collect zostanie uruchomiona jeszcze w tym miesiącu i będzie oferować „niedrogie, integracyjne i dostępne” NFT, które przedstawiają ważne momenty piłkarskie, sztukę i obrazy. W miarę rozwoju Pucharu Świata, który odbędzie się w Katarze pod koniec listopada, w cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie mogą zostać przekształcone też momenty z kluczowego turnieju piłkarskiego.

NFT to unikalne tokeny wydane na blockchainie, które działają jako dowód własności aktywów cyfrowych, takich jak sztuka, zdjęcia profilowe lub elementy gier wideo. FIFA+ Collect będzie działać na sieci Algorand, alternatywie Ethereum i Solana opracowanej przez profesora MIT Silvio Micali. W maju Algorand został oficjalnym partnerem FIFA w zakresie blockchaina.

Dyrektor biznesowy FIFA, Romy Gai, powiedział w oświadczeniu:

Podobnie jak pamiątki sportowe i naklejki, jest to dostępna możliwość dla fanów na całym świecie, aby zaangażować się w kontakt z ulubionymi graczami, momentami i więcej na nowych platformach – powiedział.

Dalsze szczegóły dotyczące kolekcji, które zostaną włączone do FIFA+ Collect, zostaną ujawnione wkrótce. Podobnie zresztą jak teasery dotyczące rodzajów NFT, które zostaną wprowadzone w trakcie Mistrzostw Świata. Platforma NFT będzie działać w FIFA+, innej platformie organizacji, na której można oglądać mecze piłki nożnej na żywo.

Algorand blockchain

Algorand zyskał popularność w tym roku poprzez przejęcie serwisu udostępniania muzyki Napster oraz współpracę z firmą LimeWire, która sama była kiedyś serwisem udostępniania muzyki w systemie peer-to-peer, a ostatnio uruchomiła rynek NFT skoncentrowany na muzyce i zawierający utwory artystów sygnowanych przez wytwórnię Universal Music Group.

Algorand nie będzie jedyną krypto firmą obecną w Doha w listopadzie tego roku. W marcu Crypto.com ogłosił, że będzie wyłącznym giełdowym sponsorem w Pucharze Świata. Firma może jednak ograniczyć swoje zamiary: na początku tego tygodnia podobno zrezygnowała z umowy sponsorskiej o wartości 495 milionów dolarów z UEFA.

fifareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.