Fałszywa agencja ONZ emitowała tokeny | Wiadomości | CrypS.

Fałszywa agencja ONZ emitowała tokeny

Redaktor: Albert Czajkowski
World sports alliance - fałszywa organizacja podszywająca się pod agencję ONZ, która miała zbawić światowy sport

World Sports Alliance było organizacją podszywającą się pod jeden z oddziałów ONZ. Agencja miała wspierać rozwój międzynarodowego sportu poprzez emisję cyfrowej waluty IGOBIT. W rzeczywistości była oszustwem inwestycyjnym. 

World Sport Alliance przekonywało inwestorów, że pożyczone przez nich pieniądze zwrócą się z zyskiem, a także przysłużą się rozwojowi sportu. Za szlachetną ideą, której miała patronować Organizacja Narodów Zjednoczonych stał Asa Saint Clair, który chował pieniądze do swojej kieszeni. Przynajmniej tak uważa nowojorski sąd, ponieważ sam oskarżony zaprzecza.

Saint Clair konsekwentnie nie przyznaje się do winy. 13 listopada sąd zmienił warunki zwolnienia za kaucją. Do 500 tysięcy dolarów poręczenia majątkowego, dołączyło zastawienie domu należącego do teścia Saint Claira. Jeżeli oskarżony prezes World Sports Alliance ucieknie, ojciec jego żony straci dach nad głową.

Wciąż nie wiadomo jakie koszty ponieśli oszukani inwestorzy. Wiadomo, że World Sports Alliance, działające od 2017 roku do września 2019, nie zajmowało się ani sportem, ani kryptowalutami. Zdaniem śledczych, Saint Clair przeznaczał otrzymywane pieniądze na siebie, rodzinę i obiady na Manhattanie. Grozi mu do 20 lat więzienia.

World sports alliance - fałszywa organizacja podszywająca się pod agencję ONZ, która miała zbawić światowy sport

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.