Ethereum przekracza poziom 4000 USD | Wiadomości | CrypS.

Ethereum przekracza poziom 4000 USD

Konrad Juszczyk
Ethereum przekracza poziom 4000 USD

Po przekroczeniu poziomu psychologicznego wynoszącego 3000 USD tydzień temu, cena Ethereum wzrosła o kolejne 1000 USD, osiągając nowy rekord wszechczasów.

Niebywały rajd ETH

Druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej przekroczyła dziś poziom 4000 USD, kosztując obecnie $... za 1 token. Przy tym wszystkim należy pamiętać, że zaledwie tydzień temu informowaliśmy o przebiciu poziomu 3000 dolarów, a na początku 2021 roku ETH było warte mniej niż 800 USD. Wartość ETH wzrosła łącznie o 33% w niecały tydzień.


Kapitalizacja rynkowa Ethereum w momencie pisania tekstu wzrosła do $..., co oznacza, że ​​jest na dobrej drodze do przekroczenia tej od JPMorgan Chase. Największy bank w USA jest obecnie wart 488 miliardów dolarów po piątkowym zamknięciu rynków. Dla porównania Bitcoin przekroczył kapitalizację rynkową JPMorgan w połowie grudnia.

Detronizacja króla

Podczas gdy Bitcoin jest formą cyfrowej gotówki, Ethereum to cyfrowa gotówka i nie tylko. Jego blockchain pozwala na stworzenie zdecentralizowanego świata usług finansowych dzięki pionierskiemu wykorzystaniu inteligentnych kontraktów.

Przedsiębiorca Mark Cuban w niedawnym wywiadzie stwierdził: Myślę, że Ethereum ma większą długoterminową wartość niż Bitcoin. Koniec. Kropka. Jest tak, ponieważ Ethereum ma większą użyteczność niż Bitcoin.

Wzrosty są spowodowane kilkoma czynnikami. Przede wszystkim w zeszłym tygodniu Europejski Bank Inwestycyjny ogłosił, że wyemituje obligację o wartości 120 milionów dolarów na Ethereum. Jednak ważnymi katalizatorami są dwie zmiany w infrastrukturze sieci: EIP-1559 i ETH 2.0.

EIP-1559 ma zostać włączony wraz z hard forkiem „Londyn”. Oczekuje się, że znacząco obniży koszty gazu, jednocześnie sprawiając, że ETH stanie się bardziej deflacyjnym atutem. Z kolei ETH 2.0 przestawi sieć na model konsensusu PoS (Proof Of Stake), co ma zmniejszyć presję sprzedaży i zachęcić do utrzymania aktywów. Łączna Kapitalizacja rynkowa kryptowalut przekroczyła 2,6 biliona dolarów. Indeks dominacji Bitcoin wynosi 42,4%, a Ethereum – 18,3%.

Ethereum przekracza poziom 4000 USDreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.