Nadwyżka rezerw USDT sięga 1,6 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Nadwyżka rezerw USDT sięga 1,6 mld USD

Dawid Kucharczyk
wsj uważa, że tether może upaść w łatwy sposób

Przewidywany zysk Tethera za pierwszy kwartał tego roku to 700 milionów dolarów. Taki wynik sprawiłby, że łączna nadwyżka zabezpieczenia stablecoina USDT wyniosłaby 1,6 miliarda dolarów.


Dane te zostały podane przez CTO firmy – Paolo Ardoino, w wywiadzie dla CNBC. Jeśli wierzyć mu, byłby to pierwszy raz, kiedy nadmiar zabezpieczeń firmy przekroczyłby granicę 1 miliarda dolarów.

Dla przypomnienia, krótko po upadku Terraform Labs, Tether powiedział, że będzie regularnie publikował “atesty”. Są to raporty od samej firmy na temat stanu rezerw USDT.

Inicjatywa ta była wielokrotnie krytykowana za odmowę zaangażowania przez firmę niezależnego audytora. Mimo to odniosła jednak pewien sukces.

W październiku ubiegłego roku Tether, przynajmniej nominalnie, pozbył się wszystkich komercyjnych aktywów w rezerwach USDT. Zimą firma podała, że w grudniu miała 960,6 mln dolarów w aktywach po odjęciu zobowiązań. Ardoino podkreślał:

Te pieniądze pozostaną w firmie, aby dalej kapitalizować naszego stablcoina.

Tether zyskuje po depegu USDC

W rzeczywistości pozycja Tethera znacznie się wzmocniła w ostatnich tygodniach. To dlatego, że Circle stracił część swoich udziałów w rynku stabelcoinów po depegu USDC. Według CoinMarketCap kapitalizacja USDT wzrosła z 70,98 mld dolarów do 79,5 mld dolarów na dzień dzisiejszy

Zapytany przez rozmówcę o wpływ upadku SVB na pozycję Tethera, Ardoino powiedział:

Po pierwsze, czy jesteś poważny? Po upadku Credit Suisse i wszystkich innych, czy nadal wątpisz w Tether? Właśnie zarabiamy pieniądze, podczas gdy reszta upada. Czy chcesz zainwestować? Myślę, że Tether jest najlepszą opcją.

wsj uważa, że tether może upaść w łatwy sposóbreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.