Enjin inwestuje 100 mln dolarów w metawersum | Wiadomości | CrypS.

Enjin inwestuje 100 mln dolarów w metawersum

Redakcja
enjin metawersum

Enjin utworzył fundusz o wartości 100 milionów dolarów, który przeznaczy na rozwój metawersum. Planuje też zbudować całkowicie nowy, dedykowany blockchain dla tego projektu.

Enjin wchodzi w świat metawersum

Enjin, jeden z pierwszych projektów gier NFT na Ethereum, ogłosił fundusz o wartości 100 milionów dolarów, aby przyspieszyć rozwój swojego metaverse. Wirtualny świat ma powstać w oparciu o nowy, dedykowany blockchain nazwany Efinity.

W ciągu ostatniego roku, zespół Enjin pracował nad swoim blockchainem Efinity budowanym na Polkadot. To właśnie w tej nowej sieci zespół zbuduje metaverse, który będzie służył jako podstawowa infrastruktura dla gier, kolekcjonerskich tokenów, sztuki cyfrowej, muzyki i innych dAppsów.

Ogłoszenie Enjin wyprzedza nadchodzącą ofertę zespołu w celu pozyskania slotu parachain na Polkadot. Ponieważ Polkadot może obsłużyć tylko 100 parachainów, projekty muszą konkurować w aukcjach. Zespół Enjin planuje wziąć udział w pierwszej partii, która odbędzie się już w przyszłym miesiącu.

Fundusz wzmocni infrastrukturę cross-chain

Opisując nową strategię rozwoju zespołu, Witek Radomski, współzałożyciel i CTO Enjin, powiedział, że Efinity przyciągnie nowych mainstreamowych graczy i kolekcjonerów NFT do ekosystemu Polkadot:

Zajęliśmy się obecnymi barierami wejścia w blockchain z niesamowicie potężnym parachainem i naszym bezproblemowym frameworkiem rozwoju open-source. Naszym zamiarem jest, aby Enjin był interoperacyjną, zdecentralizowaną bramą do światowego metaverse.

Fundusz o wartości 100 milionów dolarów wzmocni również międzyłańcuchową infrastrukturę NFT pomiędzy Ethereum i Polkadot. Enjin pracuje bowiem nad nowym standardem Paratoken. Pozwoli on w łatwy sposób przenosić tokeny między Polkadot i Ethereum bez konieczności ich “wrapowania”.

Plany Facebooka i Microsoftu dotyczące uruchomienia metaverse napędzają popyt na zdecentralizowane projekty gier zasilane przez NFT. Ponieważ coraz więcej firm technologicznych zdaje sobie sprawę z pełnego potencjału blockchaina i NFT, wykorzystanie Enjin będzie prawdopodobnie nadal rosło.

enjin metawersumreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.