Eksperyment: Fałszywa piramida finansowa zbiera 100 000 USD w kilka godzin | Wiadomości | CrypS.

Eksperyment: Fałszywa piramida finansowa zbiera 100 000 USD w kilka godzin

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
piramida finansowa

Popularny na Twitterze badacz pod pseudonimem FatManTerra w ramach eksperymentu wymyślił fałszywy schemat inwestycyjny i w ciągu kilku godzin zebrał ponad 100 tys. dolarów w BTC.


FatManTerra ma ponad 101 tysięcy subskrybentów. Jest on znany jako były zwolennik Terry, który teraz aktywnie sprzeciwia się projektowi po jego upadku w maju.

5 września zamieścił tweet o rzekomym uzyskaniu dostępu do “wysokodochodowej farmy Bitcoinów” od nienazwanego funduszu i zaprosił subskrybentów do przyłączenia się do farmienia.

100 000 tys. dolarów w kilka godzin

FatManTerra celowo nie ujawnił dalszych szczegółów schematu inwestycyjnego, ale nawet bez tych informacji udało mu się w ciągu kilku godzin zebrać Bitcoiny o wartości ponad 100 tysięcy dolarów.

Chcę wysłać jasną wiadomość do wszystkich w świecie kryptowalut – każdy, kto oferuje ci łatwe pieniądze, kłamie. Influencerzy sprzedający szybkie szkolenia z tradingu lub oferujący świetne możliwości inwestycyjne oszukują cię.

FatManTerra twierdzi, że zwrócił użytkownikom wszystkie pieniądze. Dodał, że do eksperymentu zainspirowało go konto Lady of Crypto, które zostało oskarżone o promowanie wątpliwych schematów inwestycyjnych wśród 257 500 subskrybentów.

piramida finansowa

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.