dAppy Ethereum wdrażane na Cardano? Już niedługo | Wiadomości | CrypS.

dAppy Ethereum wdrażane na Cardano? Już niedługo

Dawid Kucharczyk
cardano wróciło po błędzie

W czwartek, 30 marca, CEO Milkomeda Sebastien Guillemot ogłosił wydanie nowej aktualizacji dla sieci. Umożliwi ona użytkownikom Cardano między innymi bezpośrednie wdrażanie inteligentnych kontraktów Ethereum.


Milkomeda to sidechain, który zapewnia kompatybilność blockchaina z sieciami EVM. Protokół wykorzystuje rozwiązanie warstwy 2 oparte na technologii ZK-Rollups. Według Guillemota, aktualizacja jest planowana na maj. Szef Milkomeda powiedział:

Oczekujemy, że w przyszłym miesiącu Cardano będzie najlepszą siecią EVM w naszym ekosystemie. Będziesz mógł wdrożyć inteligentne kontrakty Ethereum z każdego portfela, bezpośrednio przez ADA. Dzięki temu Cardano stanie się liderem wśród sieci EVM pod względem zasięgu odbiorców.

Programy stakingowe

Milkomeda planuje również dodanie programów stakigowych. Według Guillemota, funkcja będzie również dostępna z poziomu portfela, a nagrody będą wypłacane automatycznie co 5 dni.

Dlaczego jest to tak ważne? Korzystając ze środowiska EVM, deweloper może wdrożyć dApp oparty na Ethereum w dowolnej sieci. Nie ma potrzeby uczenia się nowego języka, wystarczy istniejący zestaw narzędzi.

Milkomeda służy jako “most” pomiędzy siecią a środowiskiem EVM. Możliwość korzystania z kontraktów bezpośrednio z portfela znacznie uprości proces rozwoju i przyciągnie nową publiczność.

Wcześniej Cardano zapowiedziało też, że pracuje nad nowym językiem programowania NFT.

cardano wróciło po błędziereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.