PayPal uruchamia płatności kryptowalutowe w USA | Wiadomości | CrypS.

PayPal uruchamia płatności kryptowalutowe w USA

Konrad Juszczyk
PayPal uruchamia płatności kryptowalutowe u 29 milionów sprzedawców

Najnowszy krok adopcyjny dla Bitcoina (BTC) i niektórych altcoinów otrzymał dziś oficjalne potwierdzenie od giganta finansowego, jakim jest PayPal. Firma wdroży usługę płatności kryptowalutami u 29 milionów sprzedawców, która zwolni z opłat transakcyjnych za zakupy dokonane za ich pomocą. 

Płatności kryptowalutowe od PayPal

Gigant płatności online, PayPal zacznie akceptować kryptowaluty jako środek płatniczy u milionów globalnych sprzedawców – ujawnił dziś prezes i dyrektor generalny firmy, przed oficjalnym ogłoszeniem. Dan Schulman, potwierdził Reuterowi, że plotki są prawdziwe i że wkrótce zostanie wydane oficjalne oświadczenie.

Po raz pierwszy możesz bezproblemowo korzystać z kryptowalut w taki sam sposób, jak z karty kredytowej lub debetowej z portfelem PayPal. – powiedział Dan Schulman, prezes i dyrektor generalny PayPal

Obsługa kryptowalut i płatności kryptowalutowe od PayPal
Aplikacja PayPal z portfelem kryptowalut

Nowa usługa od PayPal umożliwi użytkownikom płacenie za towary i usługi u zatwierdzonych sprzedawców za pomocą posiadanych kryptowalut na koncie PayPal. System prawdopodobnie będzie szybko konwertował aktywa cyfrowe bezpośrednio na walutę fiducjarną. Oczekuje się, że usługa będzie dostępna dla wszystkich 4 kryptowalut obsługiwanych przez PayPal, czyli Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Litecoin (LTC) i Bitcoin Cash (BCH). Klienci płacący kryptowalutami, nie będą ponosić żadnych opłat transakcyjnych przy zakupach.

Uważamy, że jest to punkt przejściowy, w którym kryptowaluty przestają być głównie klasą aktywów, którą kupujesz, przechowujesz lub sprzedajesz, a zaczną być legalnym źródłem finansowania umożliwiającym dokonywanie transakcji w prawdziwym świecie u milionów sprzedawców – powiedział Schulman

Według ekskluzywnego raportu Reutera PayPal ma wydać formalne ogłoszenie jeszcze dzisiaj, w którym ujawni swoją długo oczekiwaną funkcję płatności kryptowalutami dla klientów z USA. Wiadomości PayPal pojawiają się zaledwie 24 godziny po tym, jak Visa ogłosiła pilotaż nowego systemu płatności za pomocą stablecoinów w blockchainie Ethereum oraz niecały tydzień po tym, jak Tesla ogłosiła, że ​​zacznie akceptować płatności bitcoinami za swoje samochody.

Wpływ ostatnich wiadomości na Bitcoina

Podczas gdy PayPal nie skupia się wyłącznie na Bitcoinie, akcja cenowa BTC i tak pozytywnie zareagowała na raporty, wyprzedzając lutowy rekord wszechczasów wynoszący 58,300 USD, aby oscylować na poziomie 59,200 USD w momencie pisania tekstu. Przez długi czas sceptyczny PayPal teraz współgra z największymi zwolennikami Bitcoina. Jedną z najbardziej optymistycznych prognoz długoterminowych w tym tygodniu była prognoza analityka Willego Woo, który w wywiadzie powiedział, że 1 BTC w końcu będzie wart milion dolarów. Inną pozytywną prognozą są słowa starszego analityka i stratega Bloomberg, Mike’a McGlone’a, który sądzi, że Bitcoin wejdzie jeszcze w tym roku na poziom 400,000 USD.

24 godzinny wykres Bitcoina (BTC) 30.03.2021
24-godzinny wykres Bitcoina BTC – źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/
PayPal uruchamia płatności kryptowalutowe u 29 milionów sprzedawcówreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.