Prokryptowalutowy kongresmen Tom Emmer popiera Donalda Trumpa | Wiadomości | CrypS.

Prokryptowalutowy kongresmen Tom Emmer popiera Donalda Trumpa

CBDC

Kongresmen Tom Emmer chce współpracować z Donaldem Trumpem. Obaj politycy mogą stworzyć front antyCBDC.


  • Kongresmen Tomm Emmer chce wspomóc Trumpa,
  • Chodzi o potencjalną emisję CBDC w USA.

Tom Emmer staje murem za Trumpem

Emmer zgadza się z byłym prezydentem USA, Donaldem Trumpem, że cyfrowe waluty banku centralnego (CBDC) stanowią zagrożenie dla prywatności ich użytkowników.

Najpierw przypomnijmy, że Trump, były i może przyszły prezydent, powiedział w czasie przemówienia wyborczego w New Hampshire, że zobowiązuje się uniemożliwić Rezerwie Federalnej wprowadzenie na rynek CBDC. Oczywiście tylko wtedy, gdy Amerykanie wybiorą go znów na mieszkańca Białego Domu.

Zgadzam się z prezydentem Trumpem; CBDC stanowią poważne zagrożenie dla prawa Amerykanów do prywatności finansowej. Nie mogę się doczekać współpracy z nim podczas kontynuowania walki z rozwijającym się państwem inwigilacyjnym.

— napisał na X Tom Emmer.

Wszystko wpisuje się w szerszy kontekst. W stanach Utah, Karolina Południowa, Dakota Południowa i Tennessee złożono już projekty ustaw, które w praktyce zakazują emisji CBDC (w praktyce zawierają zapisy, z których wynika, że cyfrowe waluty banku centralnego to nie pieniądze).

Czy jest się czego bać?

Warto jednak zadać sobie pytanie, czy Amerykanie mają się czego obawiać. Fed twierdzi, że nie pracuje obecnie nad cyfrowym dolarem. Temat stał się jednak mocno polityczny.

Zakaz CBDC zaproponował gubernator Florydy, Ron DeSantis. Po nim zrobił to Robert F. Kennedy Jr., co też nie byłoby niczym szczególnym, gdyby nie jeden fakt. Mianowicie obaj panowie walczą o prezydenturę. Szczególnie ważny jest tutaj DeSantis, który uchodzi za najpoważniejszego rywala Trumpa.

Choć prawybory w stanie Iowa pokazały, że były prezydent ma dużą przewagę nad swoim konkurentem, nie pozwala mu to jednak całkowicie go bagatelizować. Stąd może pomysł, by i Trump ogłosił, że, jeżeli tylko wygra wybory, zakaże emisji CBDC. Może być to próba walki o elektorat DeSantisa.

Jak zaś zachowa się przyszły prezydent (wiele wskazuje, że będzie nim znów Trump, który pokona Bidena)? Zapewne zrobi wszystko, co będzie zgodne z interesem USA. Jeżeli na znaczeniu będzie zyskiwał model CBDC i zagrozi dolarowi, Fed szybko wyemituje tego typu walutę. I żadne obietnice wyborcze tego nie zmienią.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.