DOJ wszczyna dochodzenie w sprawie zarządu Tether | Wiadomości | CrypS.

DOJ wszczyna dochodzenie w sprawie zarządu Tether

Redakcja
tether usdt

Kierownictwo Tether podobno stoi w obliczu dochodzenia ze strony Departamentu Sprawiedliwości USA (DOJ). Prokuratorzy przyglądają się przeszłym działaniom firmy z jej partnerami bankowymi.

Według Bloomberga informacje pochodzą od trzech anonimowych źródeł zaznajomionych ze sprawą. DOJ bada, czy banki były świadome transakcji opartych na kryptowalutach przeprowadzanych przez Tether.

USDT jest największym stablecoinem pod względem kapitalizacji rynkowej. Łączna liczba tokenów w obiegu jest warta ponad 68 miliardów dolarów. Z tego względu, jeśli dochodzenie zakończy się sprawą sądową, może to mieć ogromny wpływ na cały rynek.

Tymczasem Tether od lat znajduje się na celowniku amerykańskich regulatorów. Po długim sporze prawnym między firmą a biurem nowojorskiego prokuratora generalnego (NYAG), Tether i giełda kryptowalutowa Bitfinex osiągnęły ugodę z NYAG.

W ramach umowy obie firmy zapłaciły 18,5 miliona dolarów kary, a także zgodziły się zaprzestać obsługi klientów z Nowego Jorku. Przed zawarciem ugody, Tether ogłosił, że jeszcze w lutym spłacił pozostałą pożyczkę w wysokości 550 milionów dolarów dla Bitfinex.

Tymczasem raport z audytu przeprowadzonego przez firmę ubezpieczeniową Moore Cayman potwierdził, że tokeny Tether mają pełne pokrycie.

tether usdtreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.