DOJ przejął 17 bitomatów i skazał operatora nielegalnej działalności | Wiadomości | CrypS.

DOJ przejął 17 bitomatów i skazał operatora nielegalnej działalności

Redaktor: Albert Czajkowski
Wielka Brytania: FCA nakazuje zamknięcie bitomatów!

Zgodnie z informacjami od Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) policja przejęła 17 bankomatów Bitcoin, a także kilka kryptowalut, skazując operatora całej działalności na 2 lata więzienia.

Nielegalne bitomaty Herocoin

Od grudnia 2014 roku do listopada 2019 roku Kais Mohammad był właścicielem i operatorem Herocoin, nielegalnej firmy świadczącej usługi w zakresie kryptowalut. W ramach swojej działalności Mohammad oferował usługi wymiany gotówka-bitcoin osobiście i za pomocą bitomatów, pobierając prowizje w wysokości do 25 procent (sporo powyżej normy). Sieć bitomatów Herocoin umożliwiała klientom bez konieczności identyfikacji, przeprowadzanie wielu, następujących po sobie transakcji o wartości do 3000 USD każda, bez zgłaszania podejrzanych działań organom regulacyjnym lub organom ścigania.

DOJ napisał w swoim raporcie, że: 37-latek prowadził nielegalną firmę kryptograficzną, która wymieniła do nawet 25 milionów dolarów, z czego część w imieniu przestępców.

Wyrok na operatora działalności

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) ogłosił w piątek, że Kalifornijczyk, Kais Mohammad, będący operatorem bitomatów został wysłany do więzienia federalnego na dwa lata za prowadzenie nielegalnej działalności wymiany kryptowalut.

Mohammad przyznał się do winy już we wrześniu 2020 roku w związku z trzema zarzutami kryminalnymi oskarżającymi go o prowadzenie działalności związanej z przekazywaniem pieniędzy bez licencji, praniem brudnych pieniędzy i nieprowadzeniem skutecznego programu przeciwdziałania praniu pieniędzy. Oskarżony już Kais zgodził się przekazać rządowi 17 bitomatów, 22,820 USD w gotówce, 18,4 BTC i 222,5 ETH.

Mohammad na ogół nie pytał, skąd pochodzą fundusze klientów, a w niektórych przypadkach wiedział, że fundusze te pochodzą z działalności przestępczej. Mohammad wiedział, że przynajmniej jeden klient Herocoin był zaangażowany w nielegalną działalność w darknecie. – powiedział Departament Sprawiedliwości.

Po tym, jak FinCEN skontaktował się z Mohammadem w lipcu 2018 roku, przypominając o zarejestrowaniu swojej firmy, oskarżony zrobił to, ale nadal nie przestrzegał w pełni prawa federalnego dotyczącego prania pieniędzy. Mohammad nigdy nie złożył raportu o transakcji walutowej ani raportu o podejrzanej aktywności dla tych transakcji. 28 sierpnia 2019 roku Mohammad spotkał się z tajnym agentem organów ścigania i wymienił mu 16,000 USD w gotówce, które agent przedstawił jako dochód z nielegalnej działalności na 1,5 BTC. To była ostatnia transakcja, jaką przeprowadził Kais Mohammad.

Wielka Brytania: FCA nakazuje zamknięcie bitomatów!

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.