Do Kwon wyjdzie na wolność | Wiadomości | CrypS.

Do Kwon wyjdzie na wolność

Jacek Walewski

Współzałożyciel Terraform Labs – Do Kwon – ma zostać zwolniony z więzienia w Czarnogórze. Będzie jednak musiał wpłacić kaucję. W międzyczasie trwa jego proces w sprawie zarzutów dot. posługiwania się fałszowanymi dokumentami.


Do Kwon wyjdzie z więzienia

Sąd Okręgowy w Podgoricy przekazał w swoim oświadczeniu, że zgodził się na propozycję prawników Do Kwona. Były szef Terry wyjdzie tymczasowo na wolność. Będzie jednak musiał zapłacić aż 400 tys. euro (435 tys. USD) kaucji. Zgodnie z warunkami zwolnienia, oskarżeni w sprawie – Kwon i jeden z menadżerów Terry, Han Chang-joon – będą pod stałą obserwacją i otrzymają zakaz opuszczania nieruchomości, w której będą przebywać.

Obaj zostali aresztowani w marcu przez służby Czarnogóry za próbę przekroczenia granicy za pomocą sfałszowanych dokumentów. W odpowiedzi zarówno Stany Zjednoczone, jak i Korea Południowa zażądały ekstradycji Kwona. Chcą mu postawić zarzuty karne w związku z upadkiem jego firmy Terraform Labs, do czego doszło wiosną 2022 r. (m.in. za emitowanie niezarejestrowanych papierów wartościowych w postaci tokenów projektu). Teoretycznie większe szanse na późniejsze przejęcie aresztowanego mają władze USA, bowiem mają podpisaną umowę z Czarnogórą. Z drugiej strony Korea Płd. to ojczyzna Kwona. Przez ostatnie tygodnie Kwon przebywał w więzieniu w Czarnogórze. Tamtejsze zakłady karne uchodzą za jedne z najcięższych w Europie.

Czy Kwon znów ucieknie?

Wiadomo, że kaucja zostanie zapłacona przez żony obu panów – panią Kwon i Chang-joon. Prokuratura sprzeciwiała się propozycji zwolnienia za kaucją, twierdząc, że nie ma gwarancji, że Kwon nie ucieknie z kraju. Ukrywał się bowiem przed służbami całego świata przez blisko rok.

Obaj oskarżeni „obiecali, że w przypadku wyznaczenia kaucji nie będą się ukrywać do końca postępowania karnego, będą regularnie odpowiadać na wezwania sądowe i będą do dyspozycji pod wskazanym przez obrońcę adresem”.

Data procesu Kwona wyznaczona jest na 16 czerwca. Strony niezadowolone z decyzji o zwolnieniu za kaucją mają trzy dni na odwołanie.

Za posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami Kwonowi grozi w Czarnogórze do roku pozbawienia wolności.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.