Do Kwon stanie przed sądem. Znamy datę | Wiadomości | CrypS.

Do Kwon stanie przed sądem. Znamy datę

Redaktor: Albert Czajkowski
Do Kwon z zarzutami kilka godzin po aresztowaniu

Do Kwon, były CEO Terry, wobec którego w paru krajach toczy się śledztwo w sprawie rzekomego oszustwa związanego z upadkiem jego projektu, stanie przed sądem. Rozprawa jest zaplanowana na 11 maja. Jak na razie będzie musiał bronić się przed zarzutem posługiwania się fałszywym paszportem.

Do Kwon pozostaje w Czarnogórze

Do Kwon został aresztowany nieco ponad miesiąc temu na lotnisku w Czarnogórze. Wraz z nim zatrzymano dyrektora finansowego Terraform Labs, Hana Chang-joona. Od tego czasu obaj są przetrzymywani w areszcie. Sam Kwon był poszukiwany w ramach czerwonej noty Interpolu. Próbował dostać się do Dubaju. W czasie jego przeszukania na lotnisku okazało się, że posiadał kilka dokumentów tożsamości – każdy z innymi personaliami.

Zarówno Kwon, jak i Chang-joon są obywatelami Korei Południowej. Ma to swoje konsekwencje. O ich przejęcie starają się władze tego kraju, ale też USA. Prokuratorzy oskarżają byłego CEO o oszukanie inwestorów Terry i stawiają mu kilka innych zarzutów związanych z upadkiem tego projektu. Władze USA twierdzą, że sprzedawał on niezarejestrowane papiery wartościowe – za takowe uważają stablecoiny UST.

Kwon zaprzecza wszystkim stawianym mu zarzutom. Samo Terraform Labs twierdzi, że śledztwo Korei Południowej w sprawie Terra-Luna stało się wysoce upolitycznione.

Nie wiadomo, czy Kwon trafi do Korei Płd. czy do USA. Ten drugi kraj – w przeciwieństwie do pierwszego – ma umowę ekstradycyjną z Czarnogórą. Sprawę komplikuje jednak coś innego.

Prośba o oddalenie pozwu

Niedawno prawnicy Kwona, którzy reprezentują go w USA, zwrócili się do sądu w południowym dystrykcie Nowego Jorku z prośbą o oddalenie pozwu złożonego przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Właśnie w ramach tego SEC oskarżył CEO Terraform Labs o oszustwo dot. sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Prawnicy Kwona twierdzą, że stablecoin Terry jest walutą, a nie papierem wartościowym, więc działania SEC są niezgodne z prawem.

Jak na razie czarnogórski sąd ogłosił 21 kwietnia akt oskarżenia wobec Kwona, przedłużając jego areszt ze względu na ryzyko ucieczki.

Do Kwon z zarzutami kilka godzin po aresztowaniu



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.