Deweloperzy forka Ethereum PoW nie uruchomili sieci | Wiadomości | CrypS.

Deweloperzy forka Ethereum PoW nie uruchomili sieci

Redakcja
ethereum

Kilka godzin po uruchomieniu aktualizacji The Merge w głównej sieci Ethereum, zespół EthereumPoW fork (ETHW) ogłosił start mainnetu. Niemniej jednak minęły ponad 24 godziny, a blockchain nadal nie wystartował.


Promowany przez grupę górników pod przewodnictwem Chandlera Goh, projekt ma na celu zachowanie możliwości wydobycia “oryginalnego eteru” w łańcuchu na algorytmie konsensusu Proof-of-Work (PoW) po przejściu Ethereum na Proof-of-Stake (PoS).

Sieć drugiej pod względem kapitalizacji kryptowaluty pomyślnie zmigrowała do nowego algorytmu w dniu 15 września o godzinie 8:42. Około godziny 17:00 twórcy ETHW opublikowali dane blockchaina. Użytkownicy zgłaszali problemy z dostępem do sieci. W chwili pisania tego tekstu, wciąż jest ona nieaktywna.

W dyskusji wyszło na jaw, że twórcy użyli Chain ID należącego do sieci testowej Bitcoin Cash o nazwie Amber.

Niektórzy komentatorzy przypomnieli, że wiele osób ostrzegało zespół forka, że ID łańcucha było wykorzystane już wcześniej.

Kurs ETHW

Zapowiadając uruchomienie sieci bazowej w ciągu 24 godzin od The Merge, deweloperzy ETHW zaznaczyli, że rozwiązanie problemów technicznych zajmie trochę czasu.

Kurs tokena ETHW w ciągu nocy gwałtownie spadł o prawie 68% do 13,26 USD. W przeddzień fuzji cena wzrosła powyżej 60 dolarów.

Wolumen obrotu wzrósł o 1896% do 121 milionów dolarów w ciągu 24 godzin. Token jest handlowany na prawie dwóch tuzinach platform, w tym FTX, Huobi, Bybit i innych.

Przypomnijmy, że w sierpniu szef ETC Bob Summerville w liście otwartym do Chandlera Goha wyraził wątpliwości co do wykonalności i opłacalności forka. Wezwał do porzucenia projektu i dołączenia do wydobycia Ethereum Classic.

Po migracji Ethereum do PoS, hash rate sieci ETC wzrósł z około 65 TH/s, do 290 TH/s. Dzienny wzrost wyniósł prawie 350%.

ethereumreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.