Deweloperzy Ethereum opóźniają aktywację "bomby trudności" | Wiadomości | CrypS.

Deweloperzy Ethereum opóźniają aktywację „bomby trudności”

Maciej Żerelik
ethereum

Zespół Ethereum podjął decyzję o opóźnieniu aktywacji „bomby trudności” o dwa miesiące. Informację tę przekazał główny programista Tim Beiko.


Krótko. Uzgodniliśmy, że bomba trudności zostanie odłożona na później. Wszyscy jesteśmy spóźnieni i chcemy się upewnić, że sprawdziliśmy wszystkie liczby, zanim wybierzemy dokładne opóźnienie i czas wdrożenia, ale celujemy w opóźnienie o około dwa miesiące i uruchomienie aktualizacji pod koniec czerwca.

W maju deweloperzy Ethereum powiązali moment przejścia sieci bazowej na algorytm konsensusu Proof-of-Stake (PoS) z automatycznym wydłużeniem czasu generowania bloków w systemie Proof-of-Work.

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, podczas wirtualnego szczytu w Szanghaju, również wymienił sierpień jako najbardziej prawdopodobny termin przejścia na nową walutę. Dopuścił jednak możliwość przeniesienia imprezy na wrzesień-październik, gdyby pojawiły się „potencjalne zagrożenia”.

Dla przypomnienia, w czerwcu zespół Ethereum z powodzeniem przeniósł sieć testową Ropsten do PoS.

ethereumreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.