Departament Skarbu USA nakłada sankcje na Tornado Cash (ponownie) | Wiadomości | CrypS.

Departament Skarbu USA nakłada sankcje na Tornado Cash (ponownie)

Redakcja
deweloper tornado cash zatrzymany w amsterdamie

Departament Skarbu USA nałożył nowe sankcje na Tornado Cash, twierdząc, że narzędzie jest wykorzystywane przez rząd Korei Północnej.

Tornado Cash ponownie objęte sankcjami

Topowy protokół mieszający Ethereum został po raz kolejny objęty sankcjami. W komunikacie prasowym Departament Skarbu USA ogłosił dziś, że zmienia sankcje dotyczące Tornado Cash. Zauważył, że usługa została wykorzystana do zapewnienia wsparcia finansowego, materialnego i technologicznego dla rządu Korei Północnej.

Departament Skarbu zmienił klasyfikację projektu na podstawie tego, że wspierał on nielegalną “działalność w cyberprzestrzeni pochodzącą … spoza Stanów Zjednoczonych”. Departament stwierdził, że Lazarus Group wykorzystał Tornado Cash w marcu do przeniesienia 455 milionów dolarów kradzionej kryptowaluty.

Regulator objął również sankcjami dwie osoby związane z Air Koryo, północnokoreańską państwową linią lotniczą. Choć nie są bezpośrednio powiązane, oba działania są częścią wysiłków mających na celu odblokowanie programów zbrojeniowych Korei Północnej.

Stare orzeczenie nieaktualne

Dzisiejsza redefinicja zastępuje sankcje nałożone na Tornado Cash tego lata. W dzisiejszej aktualizacji czytamy: “Oznaczenie Tornado Cash z 8 sierpnia 2022 roku nie jest już aktualne i zostaje w całości zastąpione”.

Strona FAQ Departamentu Skarbu wskazuje również, że deweloperzy, założyciele, członkowie DAO i użytkownicy Tornado Cash nie są desygnowani w ramach swoich sankcji – polityka zgodna z wrześniową aktualizacją. Zamiast tego sankcje uniemożliwiają osobom fizycznym korzystanie z Tornado Cash poprzez wpisanie na czarną listę adresów kryptowalutowych projektu i strony internetowej.

Sankcje przeciwko projektowi są niezbyt popularne wśród ogółu społeczeństwa, a starania o zakwestionowanie polityki są w toku. Coin Center, z finansowym wsparciem Coinbase, złożył pozew przeciwko Departamentowi Skarbu.

Tornado Cash wciąż działa i ma zablokowane około 200 milionów dolarów łącznej wartości. Ponieważ mikser monet jest zdecentralizowaną aplikacją, władze nie mogą bezpośrednio blokować transakcji.

deweloper tornado cash zatrzymany w amsterdamiereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.