DeFi Alliance staje się DAO po zebraniu 50 mln USD | Wiadomości | CrypS.

DeFi Alliance staje się DAO po zebraniu 50 mln USD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Kongres obawia się, że DeFi to finansowy 11 września

DeFi Alliance utworzyło zdecentralizowaną autonomiczną organizację poprzez współpracę z uznanymi twórcami kryptowalut.

DeFi Alliance to teraz AllianceDAO

Akcelerator startupów kryptowalutowych DeFi Alliance (pierwotnie nazywany Chicago DeFi Alliance) zmienił swoją strukturę organizacyjną, aby stać się zdecentralizowaną autonomiczną organizacją. DAO zebrało 50 milionów dolarów od ponad 300 kontrybutorów, którzy będą wspierać startupy Web3.

Zespół opisał nowo utworzoną AllianceDAO w czwartkowym wpisie na blogu jako “cyfrowy naród startupów”. DAO zostało stworzone dzięki współpracy społeczności założycieli z kilku projektów kryptowalutowych i niekryptowalutowych.

DAO to organizacja, która stosuje zakodowane, zautomatyzowane zasady za pomocą smart kontraktów hostowanych na blockchainie. Jest to wschodząca struktura korporacyjna, która pozwala społeczności lub grupie organizować się w zdecentralizowany sposób i umożliwia podejmowanie decyzji za pomocą procesu głosowania opartego na tokenach.

W poście w mediach społecznościowych DeFi Alliance napisał:

DeFi Alliance i setki innych najlepszych twórców łączą się, aby utworzyć Alliance, pierwszy na świecie cyfrowy naród startupowy, aby przyspieszyć najlepsze startupy Web3.

Czym jest DeFi Alliance?

Pierwotnie założony przez Imrana Khana i Qiao Wanga, DeFi Alliance wspomógł 90 startupów od czasu jego uruchomienia na początku 2020 roku, w tym niektóre z najczęściej używanych projektów DeFi na Ethereum – 0x, Alpha Finance, dYdX, Kyber, Olympus DAO, Paraswap, Ribbon Finance, Sushiswap, Synthetix i Zerion.

W swojej pierwszej rundzie pozyskiwania funduszy, AllianceDAO ogłosiło zebranie 50 milionów dolarów od 300 sponsorów, w tym współzałożyciela Twitcha Kevina Lina, założycieli Gemini Camerona i Tylera Winklevoss, współzałożyciela i CEO OpenSea Devina Finzera, założyciela Terra Do Kwona, założyciela Aave Stani Kulechov, CEO Circle Jeremy Allaire i innych.

Uczestnicy AllianceDAO dołączą jako mentorzy przyszłych startupów Web3 w motywowanym ekosystemie DAO zarządzanym przez wszystkich członków społeczności. Web3 jest uważany za przyszłą iterację zdecentralizowanego Internetu i działa na publicznych blockchainach, takich jak Ethereum.

AllianceDAO powiedział, że w ciągu najbliższych miesięcy opublikuje whitepaper zawierający dalsze szczegóły dotyczące jego struktury organizacyjnej i zarządzania.

Kongres obawia się, że DeFi to finansowy 11 wrześniareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.