Portfel cyfrowy Novi od Facebooka gotowy do uruchomienia | Wiadomości | CrypS.

Portfel cyfrowy Novi od Facebooka gotowy do uruchomienia

Konrad Juszczyk
Portfel cyfrowy Novi gotowy do uruchomienia

Szef działu usług finansowych Facebooka, David Marcus, skrytykował istniejącą amerykańską infrastrukturę finansową i powiedział, że cyfrowy portfel Novi jest już gotowy do uruchomienia.

Nowy produkt gotowy do wypuszczenia

Zgodnie z wczorajszą publikacją Davida Marcusa na Medium, Facebook jest przygotowany do uruchomienia cyfrowego portfela Novi powiązanego z systemem płatności opartym na blockchainie Diem. Szef projektu wciąż jednak poszukuje niezbędnych zezwoleń regulacyjnych.

Jak powiedział szef działu usług finansowych Facebooka, Novi może odegrać zasadniczą rolę w naprawie globalnego systemu płatności, który według niego jest między innymi zbyt wolny i zbyt kosztowny. Markus zauważył również, że około 1,7 miliarda ludzi na całym świecie nie ma dostępu do infrastruktury bankowej.

Tu, w Ameryce, nasza infrastruktura płatnicza jest prawdopodobnie najgorsza ze wszystkich rozwiniętych krajów na świecie i coraz bardziej pozostaje w tyle, ponieważ Chiny zdecydowanie i pospiesznie budują system, który pozwoli cyfrowemu juanowi konkurować z dolarem o tytuł światowej waluty rezerwowej. – napisał David Marcus.

Według Markusa sieć płatności zintegrowana ze stablecoinami jest w stanie przesyłać transakcje taniej, szybciej i bezpieczniej. Będzie też ona bardziej otwarta i inkluzywna. Markus powiedział, że Facebook jest wierny swoim początkowym obietnicom i nie zamierza uruchomić Novi bez uprzedniej zgody regulatorów. Korporacja jest w „konsultacjach” z organami regulacyjnymi na całym świecie i poczyniła już znaczne postępy.

W USA uzyskaliśmy licencje lub pozwolenia na uruchomienie Novi praktycznie w każdym stanie. […] Stowarzyszenie Diem stało się niezależną organizacją, która prowadzi dialog z organami regulacyjnymi w USA i na całym świecie. – powiedział Markus.

Portfel cyfrowy Novi gotowy do uruchomienia
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.