Czy SBF naruszył warunki kaucji? | Wiadomości | CrypS.

Czy SBF naruszył warunki kaucji?

Redakcja
SBF przekazał 2,2 miliarda dolarów

Były prezes FTX Sam Bankman-Fried spieniężył 684 000 USD w kryptowalutach, prawdopodobnie naruszając warunki kaucji. Poinformował o tym analityk DeFi działający pod pseudonimem BowTiedIguana.


22 grudnia sąd dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku wyznaczył dla Bankmana-Frieda kaucję w wysokości 250 mln dolarów. Jednym z warunków zwolnienia z aresztu było to, że nie wolno mu wydać więcej niż 1000 dolarów bez zgody sądu.

Według analizy BowTiedIguana, 28 grudnia adres związany z założycielem FTX (0xD5758) wysłał całe saldo w Ethereum do nowo utworzonego portfela (0x7386d). Ekspert przypomniał, że Bankman-Fried uzyskał kontrolę nad 0xD5758 w sierpniu 2020 roku od anonimowego twórcy SushiSwap o pseudonimie Chef Nomi.

W ciągu kilku godzin na nowy adres wpłynęło ponad 100 wpłat. Kryptowaluta o wartości 367 000 dolarów została wysłana z portfeli powiązanych z Alameda Research. Majątek o wartości ponad 322 tys. dolarów miał inne źródła pochodzenia.

Wszystkie skonsolidowane środki zostały następnie wysłane na giełdę notowaną na Seszelach bez KYC i do sieci bitcoin za pośrednictwem mostu Ren Protocol. Ten ostatni projekt został sfinansowany przez Alamedę – podkreślił analityk.

“Ponieważ Ethereum blockchain jest niezmienną księgą publiczną, te dowody w sieci są stale dostępne dla organów ścigania i sądów”.

Czy SBF faktycznie złamał warunki?

Nie wszyscy komentatorzy zgodzili się z jego sugestią, że Bankman-Fried naruszył warunki kaucji.

Prawnik John Smith stwierdził na przykład:

Nie wiem, czy to koniecznie kwalifikuje się jako ‘wydawanie’ pieniędzy. Są już jego majątkiem (przynajmniej tak będzie twierdził). Ważniejszym pytaniem jest to, czy te fundusze są aktywami upadłego, a nie jego osobistymi.

Przypomnijmy, że amerykańska prokuratura postawiła Bankman-Friedowi zarzuty popełnienia ośmiu przestępstw w ramach śledztwa w sprawie upadku FTX.

Media donosiły, że był gotów przyznać się do winy za defraudację inwestorów i kradzież funduszy klientów. Była prezes Alamedy Caroline Allison i współzałożyciel FTX Gary Wan wcześniej zgodzili się na porozumienie z organami ścigania.

SBF przekazał 2,2 miliarda dolarówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.