Caroline Ellison zawiera ugodę z prokuraturą i regulatorami | Wiadomości | CrypS.

Caroline Ellison zawiera ugodę z prokuraturą i regulatorami

Mariusz Przepiórka
Caroline Ellison była SBF prawdopodobnie współpracuje z federalnymi

Była dyrektor generalna Alameda Research Caroline Ellison nie będzie mogła opuścić Stanów Zjednoczonych i musi zwrócić wszelkie dochody uzyskane dzięki zarzucanym jej przestępstwom. Takie warunki zakłada ugoda zawarta przez Ellison z amerykańską prokuraturą, o której poinformowała nowojorska Inner City Press, relacjonująca postępowania sądowe toczące się w Nowym Jorku.


Porozumienie zakłada, że jeśli Ellison będzie w pełni współpracować z amerykańskimi władzami oraz odpowiadać jedynie za ewentualne przestępstwa podatkowe związane z zarzutami o przestępstwa finansowe, które mogła popełnić jako dyrektor generalna Alameda Research. Treść porozumienia musi jeszcze zostać zatwierdzona przez sąd.

Wcześniej amerykański prokurator Damian Williams poinformował, że Caroline Ellison i współzałożyciel FTX Gary Wang przyznali się do stawianych im zarzutów. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Commodity Futures Trading Commission (CFTC) również ogłosiły zarzuty wobec tych osób, twierdząc, że Ellison na polecenie założyciela giełdy FTX Sama Bankmana-Frieda manipulowała ceną tokena FTT emitowanego przez FTX.

Caroline Ellison wyjdzie na wolność po wpłaceniu kaucji

Prokurator Williams podkreślił, że oboje oskarżeni współpracują z prokuraturą, ale nie wskazał dokładnie, jakie zarzuty usłyszeli Ellison i Wang. Wiadomo natomiast, że na mocy zawartego porozumienia Ellison zostanie wypuszczona za kaucją, pod warunkiem, że podpisze zobowiązanie do stawiennictwa o wartości 250 tys. USD i ograniczy swoje podróże do terenu kontynentalnych Stanów Zjednoczonych. Będzie musiała również oddać paszport.

Ellison i Wang współpracują z SEC i CFTC. Obie instytucje odnotowały, że zawarły ugodę z oskarżonymi i jeśli zostanie ona zatwierdzona przez sędziego, oboje oddadzą pieniądze, które zarobili w FTX i Alameda Research. Ponadto otrzymają zakaz „emisji, zakupu, oferowania lub sprzedaży jakichkolwiek papierów wartościowych”, z wyjątkiem prowadzenia własnych osobistych kont inwestycyjnych.

Caroline Ellison była SBF prawdopodobnie współpracuje z federalnymireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.