Czy na memecoinach da się zarobić? Dane dot. Pump.fun zaskakują | Wiadomości | CrypS.

Czy na memecoinach da się zarobić? Dane dot. Pump.fun zaskakują

Igrzyska Olimpijskie memecoin

Nie ma co ukrywać, że memecoiny wzbudzają ogromne emocje na rynku kryptowalut ze względu na swoją nieprzewidywalność pod względem cenowym. Mowa tu o tokenach o stricte spekulacyjnym charakterze, za którymi nie stoją żadne poważne fundamenty projektów. Towarzyszy im przeważnie narracja mówiąca, że to właśnie ich nabywcy mają największą szansę na wzbogacenie się w przeciwieństwie do inwestorów topowych altcoinów. Najnowsze dane jednak obnażają prawdę o tym, jak wyglądają zwroty z inwestycji w przypadku memów.


  • Pewien badacz z Dune Analytics odkrył, że prawie większość inwestorów, którzy kupili tokeny wybijane na platformie Pump.fun, wcale nie odnotowała z tego powodu poważnych zysków.
  • Okazuje się, że jedynie 0,4% traderów może pochwalić się zarobkiem na poziomie minimum 10 tys. dolarów. Większość osób kupujących memecoiny notuje minimalne zyski lub ich brak.

Memecoiny wcale nie dają zarobić! Badacz Dune Analytics obnaża prawdę o memach

Mogłoby się wydawać, że memecoiny to ten segment kryptowalut, który pozwala nam osiągnąć pokaźny zwrot z inwestycji w naprawdę krótkim czasie.

W końcu wiele tego typu tokenów potrafi w jeden dzień wystrzelić o kilka tysięcy procent na swoim wykresie cenowym! Co więcej, ten segment rynku zdominował wszystkie inne w 2024 roku.

Dodajmy jednak, że tak samo, jak memecoiny szybko zyskują na wartości w moment, również szybko tę wartość tracą.

Jednakże dzięki platformie Pump.fun zbudowanej na blockchainie Solana, ponoć wielu traderów dorobiło się swoich mini fortun na tokenach, które są za jej pośrednictwem wybijane.

Czy aby na pewno? A własnie, że nie!

Pewien analityk – Adam Tehc – przebadał dokładnie statystyki dot. tego zagadnienia i okazuje się, że prawda jest absolutnie inna. Tak naprawdę jedynie 0,4% traderów działających w ramach Pump.fun zarobiło 10 tys. dolarów lub więcej. 

Można więc powiedzieć, że “udało się” wyłącznie 55 012 adresom… z łącznej liczby 13,4 miliona.

Pójdźmy jeszcze dalej i sprawdźmy, ilu osobom udało się zostać milionerami dzięki memecoinom.

Memiczne kryptowaluty pozwoliły na życie w blichtrze i luksusie jedynie 0,002% portfeli z tej platformy, czyli 294 adresom (nie zakładamy, że jeden trader = wyłącznie jeden adres).

Jeżeli chodzi natomiast o samą platformę Pump.fun, to ta wystartowała w styczniu 2024 roku.

Odpowiada za stworzenie ponad 5,7 miliona memecoinów, co przekłada się 71% wszystkich tokenów na blockchainie Solana. 

Natomiast w kwestii zarobków, to za same opłaty transakcyjne platforma w ciągu roku zarobiła aż 392 miliony dolarów.

Igrzyska Olimpijskie memecoin

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.