CryptoPunk sprzedał się za rekordową kwotę 23,7 mln dolarów | Wiadomości | CrypS.

CryptoPunk sprzedał się za rekordową kwotę 23,7 mln dolarów

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Twórcy CryptoPunks podpisują kontrakt z agencją talentów UTA

CryptoPunki już wcześniej osiągały niebotyczne ceny. Teraz jednak kolejny rzadki CryptoPunk zmienił właściciela za rekordową kwotę.

Punk #5822, jeden z zaledwie dziewięciu Aliens w kultowej kolekcji CryptoPunks firmy Larva Labs, sprzedał się za 8000 Ethereum. W momencie zawierania transakcji, taka ilość etherów była warta około 23,7 miliona dolarów. Nabywcą pikselowanego obrazka jest Deepak Thapliyal, dyrektor generalny firmy Chain, zajmującej się infrastrukturą blockchain.

23,7 miliona dolarów czyni Punk #5822 najdroższym CryptoPunkiem i jednym z najbardziej wartościowych NFT na świecie. Wcześniej rekord najcenniejszego punka NFT należał do Punk #5822, innego ultra-rzadkiego Aliena, który osiągnął cenę 11,75 miliona dolarów podczas aukcji Sotheby’s. Kilka innych rzadkich Punków, w tym Alien oraz ich nieco bardziej pospolite odpowiedniki w postaci małp i zombie, zostało sprzedanych za miliony dolarów w ostatnich miesiącach.

Rzadkie CryptoPunkowe NFT, takie jak Punk #5822, są postrzegane jako skarby w społeczności NFT ze względu na ich rzadkość. Bardziej pospolite nie są już tak cenne, choć nadal osiągają całkiem wysokie ceny: najtańsze na rynku sprzedają się dziś za około 70 Ethereum, czyli nieco ponad 200 000 dolarów.

Popyt na CryptoPunki wzrósł w zeszłym roku, gdy mania NFT zaczęła ogarniać przestrzeń kryptowalutową i zaczęła przenikać do głównego nurtu. Mniej więcej w tym samym czasie, gdy Beeple sprzedał NFT za 69,34 mln dolarów w Christie’s, dwa Alien Punks sprzedały się za 4200 Ethereum za sztukę.

Do końca lata Visa zakupiła swój własny CryptoPunk, a gwiazdy takie jak Jay-Z dołączyły do popularnego trendu używania swoich CryptoPunk NFT jako awatarów w mediach społecznościowych.

Twórcy CryptoPunks podpisują kontrakt z agencją talentów UTAreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.