CryptoPunk sprzedał się za rekordową kwotę 23,7 mln dolarów | Wiadomości | CrypS.

CryptoPunk sprzedał się za rekordową kwotę 23,7 mln dolarów

Zerelik Maciej
Twórcy CryptoPunks podpisują kontrakt z agencją talentów UTA

CryptoPunki już wcześniej osiągały niebotyczne ceny. Teraz jednak kolejny rzadki CryptoPunk zmienił właściciela za rekordową kwotę.

Punk #5822, jeden z zaledwie dziewięciu Aliens w kultowej kolekcji CryptoPunks firmy Larva Labs, sprzedał się za 8000 Ethereum. W momencie zawierania transakcji, taka ilość etherów była warta około 23,7 miliona dolarów. Nabywcą pikselowanego obrazka jest Deepak Thapliyal, dyrektor generalny firmy Chain, zajmującej się infrastrukturą blockchain.

23,7 miliona dolarów czyni Punk #5822 najdroższym CryptoPunkiem i jednym z najbardziej wartościowych NFT na świecie. Wcześniej rekord najcenniejszego punka NFT należał do Punk #5822, innego ultra-rzadkiego Aliena, który osiągnął cenę 11,75 miliona dolarów podczas aukcji Sotheby’s. Kilka innych rzadkich Punków, w tym Alien oraz ich nieco bardziej pospolite odpowiedniki w postaci małp i zombie, zostało sprzedanych za miliony dolarów w ostatnich miesiącach.

Rzadkie CryptoPunkowe NFT, takie jak Punk #5822, są postrzegane jako skarby w społeczności NFT ze względu na ich rzadkość. Bardziej pospolite nie są już tak cenne, choć nadal osiągają całkiem wysokie ceny: najtańsze na rynku sprzedają się dziś za około 70 Ethereum, czyli nieco ponad 200 000 dolarów.

Popyt na CryptoPunki wzrósł w zeszłym roku, gdy mania NFT zaczęła ogarniać przestrzeń kryptowalutową i zaczęła przenikać do głównego nurtu. Mniej więcej w tym samym czasie, gdy Beeple sprzedał NFT za 69,34 mln dolarów w Christie’s, dwa Alien Punks sprzedały się za 4200 Ethereum za sztukę.

Do końca lata Visa zakupiła swój własny CryptoPunk, a gwiazdy takie jak Jay-Z dołączyły do popularnego trendu używania swoich CryptoPunk NFT jako awatarów w mediach społecznościowych.

Twórcy CryptoPunks podpisują kontrakt z agencją talentów UTA
reklama
reklama