CryptoCompare z nowym rankingiem giełd | Wiadomości | CrypS.

CryptoCompare z nowym rankingiem giełd

Michał Misiura
giełdy kryptowalut

W opublikowanym dziś raporcie, zestawiono 160 giełd kryptowalut. CryptoCompare zastosował nową metodologię, w której zwrócił uwagę na wiele różnych kryteriów, w tym bezpieczeństwo, zespół i płynność. 

Pierwsza 10 najlepszych giełd kryptowalut wg. CryptoCompare, przedstawia się następująco: 

  1. Gemini,
  2. itBit,
  3. Coinbase,
  4. Kraken,
  5. Bitstamp,
  6. Liquid,
  7. OKEx,
  8. Poloniex,
  9. bitFlyer,
  10. Bitfinex.

Z czołówki zniknął Binance, który w poprzednim zestawieniu zajmował 7 miejsce. Winę za spadek na 12 ponosi włamanie z maja tego roku, podczas którego giełda straciła 7000BTC. To zdarzenie odbiło się niekorzystnie na kategorii bezpieczeństwo, pomimo że Binance pokrył straty klientów i szybko załagodził kryzys.

Kryteria jakie wzięto pod uwagę przyznając punkty giełdom zawarto w 8 kategoriach: 

1. Regulacje prawne (jurysdykcja, przestrzegane przepisy),
2. Dane (historia operacji, Websocket, szybkość API),
3. Bezpieczeństwo (ataki, cold wallets, SLL),
4. Zespół (edukacja, doświadczenie),
5. Inwestycje (zaplecze finansowe),
6. Nadzorowanie handlu (system kontroli),
7. Jakość rynku (płynność, stabilność, spready),
8. Punkty ujemne za naruszenia bezpieczeństwa.

Pełne dane na temat stosowanej metodologii można znaleźć tutaj.

Wraz z nowym zestawieniem, CryptoCompare opublikował także informacje na temat zmienionej metodologii i przedstawiło wnioski. Według badań portalu, tylko 4% z ujętych w rankingu giełd, posiada ubezpieczenie na wypadek hakerskiego ataku, a 8% korzysta z usług powierniczych. Wykazano też, że 62% z giełd ma w swojej ofercie margin trading, co oznacza wzrost o 10% w stosunku do wyników z poprzedniego kwartału.

CryptoCompare jest jednym z wiodących portali dostarczających dane na temat branży kryptowalut. Oferuje wgląd do statystyk obejmujących ponad 3200 coinów i tokenów, oraz 150 000 par handlowych. Ponadto zajmuje się oceną giełd kryptowalut. Serwis stosuje swój własny system rozpoznawania płynności, aby zapobiegać wypaczaniu danych przez zjawisko wash tradingu.

giełdy kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.