Craig Wright triumfuje: bitcoin.org nie może udostępniać whitepaper bitcoina w UK | Wiadomości | CrypS.

Craig Wright triumfuje: bitcoin.org nie może udostępniać whitepaper bitcoina w UK

Redaktor: Albert Czajkowski
Craig Wright

Samozwańczy Satshi Nakamoto wygrał sprawę o naruszenie praw autorskich. Bitcoin.org musi usunąć whitepaper bitcoina, opublikować informację o wyroku sądu i pokryć 48 tys. USD kosztów sądowych Craiga Wrighta. 

Cøbra, będący anonimowym operatorem witryny bitcoin.org, postanowił nie ujawniać swojej tożsamości i nie bronić się w sądzie. Dzięki temu Craig Wright wygrał, uzyskując wyrok zaoczny w sprawie rzekomego naruszenia praw intelektualnych. Wyrok wydany przez brytyjski sąd nie oznacza, że kontrowersyjny milioner został uznany za Satoshiego Nakamoto. Jedynym skutkiem prawnym będzie konieczność zablokowania dostępu do whitepaper bitcoina na stronie bitcoin.org dla ruchu sieciowego z Wielkiej Brytanii.

Odnosząc się do wyroku na Twitterze, Cøbra napisał:

Wszystkie należące do ciebie aktywa oparte na walutach fiducjarnych, są zabezpieczone przez ten sam system, który uznał dziś za nielegalne hostowanie przeze mnie whitepaper bitcoina, ponieważ notoryczny kłamca przysiągł przed sądem, że jest Satoshim. System gdzie “sprawiedliwość” zależy od tego kto ma większy portfel.

W styczniu tego roku Wright rozesłał listy do bitcoin.org, bitcoin.com i bitcoincore.org, w których domagał się usunięcia kopii whitepaper bitcoina, twierdząc że jest to naruszenie jego praw intelektualnych. Bitcoincore.org przystał na to bez procesów, ale Cøbra sprzeciwił się roszczeniom.

Przelew na adres Satoshiego

W ramach drwiny Cøbra zaproponował, że chętnie pokryje koszty procesu, przelewając środki w bitcoinie na jeden z historycznych adresów, przypisywanych prawdziwemu Satoshiemu Nakamoto. Jak wiadomo, pomimo że Wright podaje się za twórcę pierwszej kryptowaluty, nie ma dostępu do portfeli, które powinny do niego należeć.

Doktor Wright nie chce ograniczać dostępu do swojej Białej Księgi. Jednakże nie zgadza się, że powinna być ona używana przez zwolenników i twórców alternatywnych aktywów, takich jak Bitcoin Core, w celu promowania lub w inny sposób fałszywego przedstawiania tych aktywów jako bitcoin, biorąc pod uwagę, że nie wspierają one ani nie są zgodne z wizją bitcoina, którą przedstawił w swojej Białej Księdze. – skomentował prawnik Craiga Wrighta – Simon Cohen, cytowany przez Cointelegraph.

Zdaniem Wrighta prawdziwym bitcoinem (Bitcoin Core) jest hard fork Bitcoin SV, którego jest autorem. Cena aktywa wzrosła o 21% po informacjach o wygranym procesie.

Craig Wrightreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.