Kopalnia Core Scientific sprzedała w czerwcu BTC za 165 mln dolarów | Wiadomości | CrypS.

Kopalnia Core Scientific sprzedała w czerwcu BTC za 165 mln dolarów

Maciej Żerelik
Mining Halving Bitcoina jak kopać kryptowaluty

Kopalnia Core Scientific sprzedała w zeszłym miesiącu Bitcoina o wartości około 165 milionów dolarów. Powodem są oczywiście inflacja oraz zawirowania na rynku, które wywierają presję na krypto firmy.


Notowana na NASDAQ firma sprzedała w czerwcu 7202 BTC po średniej cenie 23 000 USD. Obecnie w jej skarbcu pozostanie zaledwie 1959 monet. Na dzień 30 czerwca firma miała 132 miliony dolarów w gotówce w swoim bilansie.

Jak podała spółka, wpływy zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów serwerów, zwiększenie pojemności danych i spłatę długów. Dyrektor naczelny Mike Levitt stwierdził, że grupa „pracuje nad wzmocnieniem bilansu i zwiększeniem płynności” w odpowiedzi na obecne wyzwania.

Nasza branża przeżywa ogromny stres, ponieważ rynki kapitałowe uległy osłabieniu, stopy procentowe rosną, a gospodarka ma do czynienia z historyczną inflacją. Nasza firma z powodzeniem przetrwała okresy spowolnienia w przeszłości i jesteśmy pewni naszej zdolności do nawigowania po obecnych zawirowaniach rynkowych.

Firma powiedziała również, że będzie nadal sprzedawać wydobyty już Bitcoin i wykorzystywać wpływy na pokrycie wydatków, finansowanie wzrostu, spłatę zadłużenia i utrzymanie płynności. W międzyczasie grupa cały czas wydobywa nowe BTC. Tylko w czerwcu udało jej się wyprodukować 1106 świeżych tokenów.

Pomimo warunków rynkowych, Core Scientific nadal planuje wzmocnić swoje operacje za pomocą 70 000 nowych koparek ASIC w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Co więcej, już pokryła 90% kosztów nowych urządzeń.

Górnicy zaciskają pasa w obliczu spadków

Wraz z krachem na rynku, publicznie notowane kopalnie kryptowalut zaczęły wyprzedawać swoje rezerwy. Spadające ceny wywarły bowiem presję na ich bilanse.

Do tej pory wielu górników wyznawało zasadę HODL. Niemniej jednak rynek niedźwiedzia sprawił, że praktyka ta stała się mniej opłacalna i zmusiła niektórych do wyzbycia się swoich zapasów w celu pokrycia kosztów działalności.

Istnieje jednak obawa, że wyprzedaże tak dużych graczy jak górnicy mogą doprowadzić do jeszcze większych spadków.

Mining Halving Bitcoina jak kopać kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.