Coinbase wspiera krypto płatności przez domene .crypto | Wiadomości | CrypS.

Coinbase wspiera krypto płatności przez domene .crypto

Maciej Żerelik
coinbase wbtc

Coinbase Wallet, portfel największej giełdy kryptowalutowej w Stanach Zjednoczonych, obsługuje obecnie domeny „.crypto”, dzięki integracji z blockchainowym dostawcą domen Unstoppable Domains.

Użytkownicy Coinbase mogą teraz wysyłać płatności, po prostu wpisując domenę .crypto, zamiast używać długich adresów.

„Poprzez wprowadzenie nowej integracji, Portfel Coinbase dołącza do głównej giełdy Huobi, która ogłosiła podobną funkcję pod koniec czerwca”.

– powiedziało Unstoppable Domains.

Brad Kam, współzałożyciel Unstoppable Domains, powiedział, że Coinbase Wallet jest pierwszą platformą, która oferuje „rozwiązanie wszystko w jednym” dla wszystkich kryptowalut oferowanych przez portfel. Według Unstoppable Domains, Coinbase Wallet obsługuje domeny .crypto w Bitcoinie (BTC), Ethereum (ETH) oraz wszelkich innych walutach oferowanych przez portfel.

Oprócz Huobi i Coinbase Wallet, domeny .crypto są również wspierane przez Trust Wallet, portfel należący do największej na świecie giełdy kryptograficznej, Binance.

Coinbase będzie również opiekować się domenami .crypto

Oprócz domen zasilanych przez Unstoppable Domains, portfel Coinbase w sekcji Collectibles w swojej aplikacji, będzie oferował również opiekę nad domenami. W dniu 23 lipca giełda Gemini, założona przez braci Winklevoss, również uruchomiła usługę opieki nad domenami .crypto.

Użytkownicy Coinbase mogą również rejestrować i zarządzać domenami za pomocą przeglądarki Coinbase Decentralized Application (DApp). Aby wysłać transakcję do domeny, użytkownicy Coinbase muszą przesłać swoje portfele do domen Unstoppable w przeglądarce DApp, wyjaśnił Kam.

Technologia Blockchain jest coraz częściej wdrażana przez dostawców nazw domen. W dniu 21 lipca główny rejestr domen Verisign uzyskał blockchainowy patent, aby przekształcić tradycyjne domeny w adresy użytkowników blockchaina, w celu umożliwienia interakcji z innymi uczestnikami sieci. Od wprowadzenia domen .crypto opartych na Ethereum pod koniec 2019 roku, Unstoppable Domains zarejestrowało już ponad 200 000 domen.

coinbase wbtcreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.