Ciężarna 21-latka przeżyła horror w polskim więzieniu za handel kryptowalutami na Binance | Wiadomości | CrypS.

Ciężarna 21-latka przeżyła horror w polskim więzieniu za handel kryptowalutami na Binance

Więzienie kryptowaluty

Studentka Akademii Muzycznej – Flavia Mazur – trafiła do aresztu śledczego w Grudziądzu w zaawansowanej ciąży. Prokuratura uznała ją za członka mafii zajmującej się praniem brudnych pieniędzy. Sprawa ma związek z kryptowalutami.


Oskarżenia są dość irracjonalne. Początkowo kobieta myślała, że chodzi o transakcję dokonaną 12 marca br. na popularnej giełdzie wirtualnych walut Binance. Wówczas to sprzedała innej użytkowniczce tej platformy – Agacie C. – kryptowaluty o wartości około 10 tys. złotych. Nie było w tym jednak nic odbiegającego od normy, a tym samym niezgodnego z prawem. Podejrzana pomyślała więc, że może inwestorka ta się rozmyśliła i chce odzyskać te środki. Insynuacje polskich organów ścigania mogą jednak zszokować…

Mocne oskarżenia od prokuratora

Mąż Flavii Mazur zaczął interesować się inwestycjami w kryptowaluty w czasie pandemii COVID-19. Dwa lata później również i ona stawiała swoje pierwsze kroki w tej zyskującej coraz większą popularność branży. Handel wirtualnymi walutami był dla obojga szansą na to, aby dorobić sobie parę groszy, nigdy więc nie władali w te cyfrowe aktywa większych sum.

W dniu, kiedy policja wtargnęła do ich mieszania i zaczęła je przeczesywać, małżeństwo nie wiedziało, co się dzieje. Podczas przesłuchania w warszawskiej prokuraturze wyszło na jaw, że wspomniana 21-latka w oczach śledczych została członkinią mafii.

O co właściwie chodzi?

Sprawa ma powiązania z wymienioną wyżej Agatą C. Kobieta ta znalazła na Facebooku ofertę pracy. Nie podejrzewała wówczas, iż ma do czynienia z przestępcami. Po kilku dniach odezwała się do niej mówiąca ze wschodnim akcentem Ewa Woźniak z firmy “pixpal”. Tym razem nie oferowała oferty pracy, lecz sposób na “wzbogacenie się” poprzez inwestycje w akcje i obligacje.

Choć Agacie C. powinna zapalić się czerwona lampka, ponieważ po przeczytaniu opinii innych użytkowników zamieszczonych w sieci można było dojść do tego, iż jest to zwykłe oszustwo, ta jednak w ciągu kilku tygodni dała się okraść na 242 tys. złotych.

Jaki to ma związek z zatrzymaną Flavią Mazur? Otóż instruowana przez oszustów Agata C. wzięła pożyczkę w bankach, a następnie założyła konto na Binance i kupiła kryptowaluty od podejrzanej, jej męża i kilku innych przypadkowych użytkowników giełdy. Później przestępcy znikli wraz z jej wirtualnymi walutami, do których sama musiała dać im dostęp poprzez przekazanie swoich loginów bądź haseł czy też wysłanie środków na wskazany przez nich adres kryptograficzny.

Bezpodstawne podejrzenia

Sprawa ta jest wręcz absurdalna. Adwokat Flavi Mazur uważa, że niewątpliwie Agata C. została oszukana, tyle iż jego klienta nie ma z tym nic wspólnego. Skąd bowiem mogła wiedzieć o tym, że kobietą tą instruują oszuści.

Dziennikarz zajmujący się sprawą sięgnął po dokumenty prokuratorskie dot. Flavi Mazur. Wynika z nich, że władze nie miały żadnego dowodu na to, iż ta rzekomo współpracowała z oszustami z Whatsappa którzy okradli Agatę C. Polska prokuratura zatrzymała więc ciężarną kobietę, która za 2 miesiące miała rodzić, bez powodu. Śledczy nie znaleźli żadnych powiązań, a co więcej nie ustalili, kim byli oszuści.

Dopiero 29 maja 2023 r., sąd zdecydował się wypuścić ciężarną Flavię Mazur na wolność. Jej mąż jednak wciąż przebywa w areszcie, ponieważ według prokuratora Michała Gołdy oboje są członkami zorganizowanej grupy przestępczej.

Cała historia oraz więcej szczegółów dostępnych jest w artykule dziennikarza Onetu – Janusza Schwertnera.

Więzienie kryptowaluty

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.