Instagram rozważa integrację NFT | Wiadomości | CrypS.

Instagram rozważa integrację NFT

Zerelik Maciej
Instagram NFT

Według dyrektora generalnego Instagrama, Adama Mosseri, platforma aktywnie bada NFT i sposoby, dzięki którym może uczynić je bardziej dostępnymi dla swojej rosnącej bazy użytkowników.

Mosseri wygłosił swoje komentarze podczas weekendowego Q&A. Jednym z pomysłów byłoby oznaczenie postów na Instagramie, które oferują NFT jako „przedmioty kolekcjonerskie”. Według CEO, póki co nic nie jest potwierdzone, jednak firma aktywnie bada ten sektor.

Nic jeszcze nie jest jeszcze gotowe do ogłoszenia, ale zdecydowanie aktywnie badamy NFT i to jak możemy uczynić je bardziej dostępnymi dla szerszej publiczności.

Mosseri dodał, że chcą pomóc twórcom treści, stwierdzając:

Myślę, że jest to interesujące miejsce, w którym możemy grać, a także sposób, aby miejmy nadzieję, pomóc twórcom.

Kolekcje Instagrama już w opracowaniu

Instagram wszedł podobno w świat NFT już wcześniej w tym roku. Możliwe, że będzie to współpraca z Metą i jej metaverse.

Artysta cyfrowy Sean Williams ujawnił niektóre z tych planów w maju. Powiedział wtedy, że Instagram pracuje nad platformą NFT i wyciąga rękę do artystów z tej przestrzeni.

Dodatkowo, pod koniec czerwca, twórca aplikacji Alessandro Paluzzi podzielił się szczegółami na temat możliwości NFT na Instagramie. W tym czasie opublikował zrzuty ekranu z „Collectibles”, stwierdzając, że platforma mediów społecznościowych aktywnie pracuje nad ich integracją.

W październiku zamieścił informację, że Instagram kontynuuje prace nad „Collectibles”, dodając możliwość podłączenia cyfrowego portfela, takiego jak MetaMask. Na początku grudnia Paluzzi stwierdził, że dodanych zostało więcej portfeli, a konkretnie Coinbase, TrustWallet i Novi.

Instagram NFT
reklama
reklama