Instagram rozważa integrację NFT | Wiadomości | CrypS.

Instagram rozważa integrację NFT

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Instagram NFT

Według dyrektora generalnego Instagrama, Adama Mosseri, platforma aktywnie bada NFT i sposoby, dzięki którym może uczynić je bardziej dostępnymi dla swojej rosnącej bazy użytkowników.

Mosseri wygłosił swoje komentarze podczas weekendowego Q&A. Jednym z pomysłów byłoby oznaczenie postów na Instagramie, które oferują NFT jako “przedmioty kolekcjonerskie”. Według CEO, póki co nic nie jest potwierdzone, jednak firma aktywnie bada ten sektor.

Nic jeszcze nie jest jeszcze gotowe do ogłoszenia, ale zdecydowanie aktywnie badamy NFT i to jak możemy uczynić je bardziej dostępnymi dla szerszej publiczności.

Mosseri dodał, że chcą pomóc twórcom treści, stwierdzając:

Myślę, że jest to interesujące miejsce, w którym możemy grać, a także sposób, aby miejmy nadzieję, pomóc twórcom.

Kolekcje Instagrama już w opracowaniu

Instagram wszedł podobno w świat NFT już wcześniej w tym roku. Możliwe, że będzie to współpraca z Metą i jej metaverse.

Artysta cyfrowy Sean Williams ujawnił niektóre z tych planów w maju. Powiedział wtedy, że Instagram pracuje nad platformą NFT i wyciąga rękę do artystów z tej przestrzeni.

Dodatkowo, pod koniec czerwca, twórca aplikacji Alessandro Paluzzi podzielił się szczegółami na temat możliwości NFT na Instagramie. W tym czasie opublikował zrzuty ekranu z “Collectibles”, stwierdzając, że platforma mediów społecznościowych aktywnie pracuje nad ich integracją.

W październiku zamieścił informację, że Instagram kontynuuje prace nad “Collectibles”, dodając możliwość podłączenia cyfrowego portfela, takiego jak MetaMask. Na początku grudnia Paluzzi stwierdził, że dodanych zostało więcej portfeli, a konkretnie Coinbase, TrustWallet i Novi.

Instagram NFTreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.