CEO Prometheum już nie ukrywa, że stoi po stronie SEC | Wiadomości | CrypS.

CEO Prometheum już nie ukrywa, że stoi po stronie SEC

SEC

Założyciel i dyrektor generalny firmy Prometheum, Aaron Kaplan, powoli staje się wrogiem numer jeden całej branży kryptowalut i technologii blockchain. Nie dość, że w czasie debaty w Kongresie bronił polityki SEC, tak teraz w nowym odcinku Daily Drop powiedział, że regulator rynku papierów wartościowych wygra w sądzie z Ripple, co może mieć fatalne konsekwencje dla rynku.


Kaplan stoi po stronie SEC

Choć Kaplan jest CEO kryptowalutowej firmy (a raczej pseudokryptowalutowej – o kontrowersjach z nią związanych przeczytacie tutaj), wyraźnie popiera politykę SEC, a nie narrację branży, w której ponoć działa.

Teraz porównał toczący się proces Ripple do sprawy SEC przeciwko LBRY Credits. Wtedy sąd stanął po stronie Komisji.

Przypomnijmy, że w marcu 2021 r. SEC złożyła pozew przeciwko zdecentralizowanej platformie blockchain dystrybucji treści LBRY Credits. Urzędnicy uważali, że firma złamała przepisy dot. emisji papierów wartościowych. Chodziło o to, że zaoferowała tokeny LBC bez zgłaszania tego SEC. Władze wygrały sprawę. Zdaniem Kaplana to precedens, który pomoże teraz w pokonaniu w sądzie Ripple.

Przewiduję, że SEC wygra tę sprawę, ponieważ wszystko wskazuje na decyzję na korzyść Komisji

– powiedział Kaplan.

Atak na Kaplana

Jak nie trudno się domyślić, jego słowa nie spodobały się społeczności kryptowalut. Już zresztą wcześniej pojawiły się sugestie, że on i jego firma to marionetki SEC.

Czy jednak Kaplan ma rację? Czy Ripple przegra w sądzie? Wielu ekspertów wskazuje, że są na to małe szanse i że to SEC zostanie pokonane. Wielu wskazuje choćby na tzw. “teczkę Hinmana”. Wynika z niej, że urzędnicy Komisji sami mieli wątpliwości co do tego, czy kryptowaluty to papiery wartościowe. Zresztą Gary Gensler, szef SEC, odważnie określa w mediach wszystkie cyfrowe aktywa mianem papierów wartościowych, ale w czasie przesłuchania w Kongresie nie odważył się powtórzyć tych tez.

Jeżeli Ripple wygra z SEC podważy to całą narrację Komisji, co powinno ułatwić wygranie spraw przez inne pozwane podmioty – np. Coinbase, Binance.US czy Gemini.

SECreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.