CAKE może niedługo stać się deflacyjnym tokenem | Wiadomości | CrypS.

CAKE może niedługo stać się deflacyjnym tokenem

Dawid Kucharczyk
pancakeswap

Zespół PancakeSwap zaproponował zmianę w tokenomice projektu. Inicjatywa zakłada przejście z obecnego, inflacyjnego modelu tokena użytkowego CAKE na neutralną emisję lub nawet deflację.


CAKE Tokenomics v2.5 przewiduje zmniejszenie rocznej emisji CAKE z 20% do 3-5%. W jaki sposób?

  • Niższe wynagrodzenie ze stakingu – 0,35-1 CAKE za blok vs. 6,65 CAKE obecnie.
  • Realny zysk z wpływów z protokołu – stakerzy otrzymają 5% prowizji z PancakeSwap v3 z miesięcznymi poziomami od 0,01% i 0,05% w zależności od czasu trwania blokady tokena.
  • Zwiększenie wagi długoterminowych stakerów w emisji CAKE.

Twórcy podkreślili, że propozycja pozostawiłaby bez zmian następujące składniki:

  • % prowizji przeznaczonej na wykup CAKE oraz spalanie.
  • % z innych produktów na realizację powyższego procesu.
  • Nagradzanie najbardziej lojalnych stakerów najwyższym udziałem z opłat emisyjnych i handlowych.

Jak zmieni się inflacja CAKE?

Poniżej znajduje się analiza scenariusza zmiany inflacji CAKE w zależności od różnych parametrów (zespół preferuje tę drugą opcję):

cake

Zespół oczekuje uzyskania informacji zwrotnej od społeczności poprzez formularz opinii i odpowiedzi w mediach społecznościowych. 24 kwietnia, na podstawie analizy pozyskanych opinii, społeczność zostanie poproszona o głosowanie na kilka propozycji. Opcja która otrzyma ponad 50% poparcia wejdzie w życie.

Roadmap na drugi kwartał obejmuje plan wprowadzenia trzech nowych produktów i rozszerzenia wsparcia dla innych sieci, aby jeszcze bardziej zwiększyć sprzedaż CAKE. W ten sposób projekt zamierza stworzyć większą wartość dla użytkowników – czytamy w komunikacie prasowym.

roadmap pancakeswap

W maju 2022 roku społeczność PancakeSwap przegłosowała ograniczenie podaży CAKE do 750 milionów monet. W kolejnych miesiącach twórcy wprowadzili nowe produkty i dodali wsparcie dla innych sieci oraz stopniowo zmniejszali emisję Syrup Pools, aby zminimalizować inflację.

W kwietniu 2023 roku zespół PancakeSwap wprowadził trzecią wersję protokołu dla sieci BNB Chain i Ethereum. Umożliwia ona dostawcom płynności koncentrację kapitału na określonych przedziałach cenowych, co zostało zaimplementowane również w Uniswap v3.

pancakeswapreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.